Toshkentda 3 oylik farzandini sotayotganlar qo‘lga olindi
Bosh prokuratura huzuridagi Departament Toshkent shahar boshqarmasi va IIB o‘tkazgan tezkor tadbirda fuqarolar P.G. va G.P.lar o‘zlarining 3 oylik o‘g‘il farzandi M.ni fuqaro N.I.ga 300 AQSh dollariga sotayotgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan. Bu haqda Bosh prokuratura matbuot xizmati xabar berdi.
Mazkur holat yuzasidan P.G. va G.P.larga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 135-moddasi 3-qismi «a» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

В Ташкенте задержали родителей при продаже 3-месячного ребенка
Ташкентским городским управлением Департамента совместно с сотрудниками Управления внутренних дел проведены оперативные мероприятия, в ходе которых при продаже ребенка задержаны родители.
По данным Генпрокуратуры, граждане П.Г. и Г.П. были задержаны с вещественными доказательствами при получении 300 долларов США за продажу своего трёхмесячного ребёнка М. гражданину Н.И. в массиве А.Югнакий в М.Улугбекском районе.
По данному факту в отношении П.Г. и Г.П. возбуждено уголовное дело по пункту «а» части 3 статьи 135 Уголовного Кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.