Andijonda 50 ta ko‘p qavatli uy quriladi (foto)
Prezident Shavkat Mirziyoyev Andijon shahrining Sulton Jo‘ra mahallasida qurilgan uy-joylarni borib ko‘rdi, deb xabar bermoqda Prezident matbuot xizmati.
Davlatimiz rahbarining o‘tgan yilgi tashrifi chog‘ida belgilangan vazifalar asosida ushbu mahallada beshta, Mustaqillik mahallasida ikkita 7 qavatli uy qurilib, foydalanishga topshirildi.
Joriy yilda 14 ta shunday turar joy barpo etilayotgan edi. Prezidentimiz Andijonda bu masala dolzarb ekanini inobatga olib, joriy yilda qo‘shimcha yana beshta 7 qavatli uy qurish bo‘yicha topshiriq berdi.
Shu tariqa bu yil Andijon shahrida 19 ta, yaqin yillarda jami 50 ta ko‘p qavatli uy bunyod etiladi.
Shu yerda Andijon viloyatida amalga oshiriladigan qurilish va obodonlashtirish ishlari, kommunal tarmoqlarni yaxshilash loyihalari taqdimoti o‘tkazildi.
Shavkat Mirziyoyev Andijon viloyatida ichimlik suvi tarmoqlarini rivojlantirish uchun 200 milliard so‘m mablag‘ ajratishga ko‘rsatma berdi.

В Андижане построят 50 многоквартирных домов (фото)
В соответствии с поручениями, данными в ходе прошлогодней поездки главы государства, были построены 5 семиэтажных домов в этой махалле и еще два дома в махалле Мустакиллик.
На текущий год было предусмотрено строительство 14 многоквартирных домов. Президент нашей страны, учитывая актуальность данного вопроса для Андижана, поручил построить в текущем году еще 5 семиэтажных домов.
Таким образом в нынешнем году в Андижане появятся 19, в ближайшие годы - 50 многоквартирных домов.
Здесь же состоялась презентация реализуемых в Андижанской области проектов по строительству и благоустройству, улучшению коммунальных сетей.
Шавкат Мирзиёев дал поручение выделить 200 миллиардов сумов на развитие систем питьевого водосбнажения в Андижанской области.