Ayrim davlat xizmatlari to‘lovi arzonlashadi
«Davlat xizmatlari ko‘rsatishning infratuzilmasi takomillashtirilganligi va aholining davlat xizmatlaridan foydalanish imkoniyatlari kengaytirilganligi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida» Hukumat qarori qabul qilindi (28.10.2021 y, 661-son).
Qaror bilan bir qator davlat xizmatlari ko‘rsatishdagi to‘lov miqdorlari kamaytirildi.
Jumladan, Chet tilini bilish darajasi to‘g‘risida malaka sertifikatining dublikati berilganligi uchun BHMning 10 foizi miqdorida to‘lov undirilishi belgilandi (ilgari BHMning 50 foizi).

Размер оплаты за оказание отдельных государственных услуг будет снижен
Принято Постановление Правительства «О внесении изменений и дополнений в некоторые Постановления Правительства Республики Узбекистан в связи с совершенствованием инфраструктуры предоставления государственных услуг и расширением доступа населения к государственным услугам» (от 28.10.2021 г. № 661).
Постановлением снижены размеры оплаты при оказании ряда государственных услуг, сообщает Министерство юстиции.
В частности, установлено, что за выдачу дубликата квалификационного сертификата об уровне владения иностранным языком взимается плата в размере 10 процентов от БРВ (ранее 50 процентов от БРВ).