Ayrim turdagi xizmatlarni ko‘rsatish vaqtincha to‘xtatiladi
Joriy yilning 14-19 avgust kunlari Davlat xizmatlari markazlari hamda my.gov.uz portali orqali O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi budjetdan tashqari Pensiya jamg‘armasi tomonidan ko‘rsatiladigan quyida belgilangan xizmatlar taqdim etilishi vaqtincha to‘xtatiladi:
- Farzand tug‘ilganda beriladigan bir martalik nafaqa pulini olish;
- Pensiya va nafaqalar miqdori to‘g‘risida ma’lumotnoma olish;
- Fuqaroning pensiya va nafaqa oluvchilar ro‘yxatida mavjud yoki mavjud emasligi to‘g‘risida ma’lumotnoma olish;
- Dafn marosimlarini o‘tkazish uchun nafaqa pulini olish.
Bu haqda DXM matbuot xizmati ham eslatib o‘tgan.
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi budjetdan tashqari Pensiya jamg‘armasi ma’lumotiga ko‘ra, mazkur ishlarni fuqarolarga pensiya ta’minotiga oid ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifati hamda «Pensiya» dastyriy majmuasi faoliyati tezkorligini oshirish maqsadida, dasturni yangi ma’lumotlar saqlash qurilmasiga ko‘chirish uchun amalga oshirish zarur.

Центры госуслуг временно приостановили предоставление некоторых услуг
14-19 августа 2019 года следующие услуги, предоставляемые через Центры государственных услуг и портал my.gov.uz Внебюджетным Пенсионным фондом при Министерстве финансов Республики Узбекистан будут временно приостановлены:
- Получение единовременного пособия при рождении ребенка;
- Получение справки о размере пенсий и пособий;
- Получение справки о наличии или отсутствии гражданина в списке лиц, получающих пенсии и пособия;
- Получение пособия для проведения похорон.
По информации Агентства государственных услуг, данные работы необходимы для улучшения качества услуг, предоставляемых гражданам в сфере пенсионного обеспечения, а также перемещения программного комплекса «Пенсия» в новое хранилище данных для повышения эффективности работы данной программы.