Dam olish kunlari o‘zgaruvchan ob-havo bo‘lishi kutilyapti
Bugun O‘zbekiston bo‘ylab ochiq, lekin nisbatan sovuq kun bo‘ladi. Havo harorati 10-15° dan yuqoriga ko‘tarilmaydi va me’yoriy qiymatlarga teng bo‘ladi.
Ertaga janubi-g‘arbiy hududlarimizdan bulutli oqimlar chiqa boshlaydi va Buxoro, Navoiy, Qashqadaryo, Surxondaryo, Samarqand viloyatlarining ba’zi joylarida yomg‘ir yog‘ishi, mamaqaldiroq kuzatilishi mumkin, Toshkent, Jizzax, Sirdaryo viloyatlarida kechga yaqin biroz yomg‘ir yog‘ish ehtimoli bor. Qolgan xududlarda yog‘ingarchilik kutilmaydi. Havo harorati kechasi 0-5° iliqni, kunduzi 12-17° iliqni tashkil etadi.
7-mart kuni kechasi va ertalabki soatlarda ba’zi joylarda biroz yomg‘ir yog‘ish ehtimoli bor. Qoraqalpog‘istonda, Xorazm, Buxoro, Navoiy viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi. Povoljya hududlaridan sovuq havo massalari kirib kelishi oqibatida, havo harorati pasayib, kechasi 0-5° iliqni, kunduzi 8-13° iliqni tashkil etadi.
8-mart kuni Respublika bo‘yicha kam bulutli, yog‘ingarchiliksiz havo kuzatiladi, kunduzgi soatlarda havo harorati 14-17° iliqni tashkil etib, biroz me’yordan yuqori bo‘ladi.

8 марта порадует женщин довольно теплой погодой без осадков – Узгидромет
Завтра, 5 марта с юго-запада начнет выходить облачный массив, с которым по Бухарской, Навоийской, Кашкадарьинской, Сурхандарьинской, Самаркандской областям местами пройдет дождь, возможна гроза, по Ташкентской, Джизакской, Сырдарьинской областям к вечеру возможен небольшой дождь. По остальной территории без осадков. Температура воздуха составит ночью 0-5° тепла, днем 12-17° тепла. Об этом сообщили в Узгидромет.
7 марта в ночные и утренние часы местами по республике возможен небольшой дождь. По Каракалпакстану, Хорезмской, Бухарской, Навоийской областям осадков не ожидается. Температурный фон снизится за счет вторжения прохладного воздуха с Поволжья и будет в пределах ночью 0-5° тепла, днем 8-13° тепла.
«Вопреки распространенному мнению, что в международный Женский день всегда идет дождь, в этом году март в этот день порадует женщин довольно теплой погодой без осадков»,- говорится в сообщении.
8 марта по республике будет наблюдаться небольшая облачность, без осадков, температура в дневные часы повысится до 14-17° тепла, что незначительно выше нормы.