Davlat xizmatlaridagi bo‘sh o‘rinlarini endi «OLX.uz»da topish mumkin
«OLX.uz» onlayn-servisi O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va Mehnat munosabatlari vazirligi bilan hamkorlikni boshlaydi. Bu haqda «Xabar.uz»ga vazirlik matbuot xizmati xabar berdi. O‘zbekistonning davlat muassasalaridagi bo‘sh o‘rinlari endi «Ish» bo‘limida chop etiladi.
«Ayni paytda Vazirlik platformasida mamlakat bo‘ylab 25 000 dan ortiq bo‘sh o‘rinlar e’lon qilingan. «OLX.uz» O‘zbekistonda eng ko‘p tashrif buyuriladigan servislardan biri bo‘lganligi tufayli, mutaxassislarni samarali izlab topish va respublika aholi bandligini oshirish maqsadida hamkorlik haqida qaror qabul qilindi», - deb izoh berdi Erkin Muxitdinov, Bandlik va mehnat munosabatlari vazirining birinchi o‘rinbosari.
Bugun OLX.uz sahifasida 11 000ga yaqin ish taklif qilish borasidagi e’lonlar joylashtirildi. Faqat aprel oyida 4000 dan ortiq bo‘sh o‘rinlar servis yordamida yopildi. Har oy «Ish» bo‘limiga 300 mingdan ortiq o‘zbekistonlik foydalanuvchilar tashrif buyurishadi.
«Servisdagi har bir e’lon o‘rtacha 55 ta javob oladi. Umid qilamizki, OLX da istalgan shaharning yashovchisi ish topa oladi. Bo‘sh o‘rinlarni topilishini maksimal darajada oson qilish uchun biz barcha ishlarni amalga oshirmoqdamiz: e’lonnni istalgan qurilma orqali joylashtirish mumkin: smartfondan, planshet yoki kompyuterdan» - ta’kidladi OLX.uz Bosh direktori Doniyorbek Turg‘unov.
Ma’lumot uchun, «OLX» — O‘zbekistondagi yetakchi e’lonlar servisidir. Maydoncha bazasida 400 000 dan ortiq e’lonlar mavjud. Har oy OLX ga 2 mln dan ortiq odamlar tashrif buyurishadi. Servisga istalgan qurilmadan kirish mumkin, shuningdek iOS va Android uchun mobil ilovani yuklab olish orqali ham.

Вакансии государственных служб теперь можно найти на «OLX.uz»
Онлайн-сервис OLX.uz начинает сотрудничество с Министерством занятости и трудовых отношений Республики Узбекистан. Об этом «Xabar.uz» сообщила пресс-служба министерства. Вакансии государственных учреждений Узбекистана теперь будут опубликованы на сервисе в разделе «Работа».
«На данный момент на платформе Министерства открыто более 25 000 вакансий по всей стране. Так как OLX.uz является одним из самых посещаемых сервисов в Узбекистане, было принято решение о сотрудничестве с целью эффективного поиска людей и увеличения занятости населения республики», - прокомментировал Эркин Мухитдинов, первый заместитель министра Министерство занятости и трудовых отношений.
Сегодня на OLX.uz опубликовано около 11 000 объявлений с предложениями о работе. Только за апрель более 4 000 вакансий было закрыто с помощью сервиса. Ежемесячно раздел «Работа» посещают более 300 тысяч пользователей Узбекистана.
«Каждое объявление на сервисе получает в среднем 55 откликов. Мы надеемся, что на OLX сможет найти работу житель любого города. Команда площадки делает все для того, чтобы сделать поиск сотрудников и вакансий максимально удобным: опубликовать объявление можно с любого устройства: смартфона, планшета или компьютера» - как указал генеральный директор OLX.uz Дониербек Тургунов.
OLX — лидирующий сервис объявлений в Узбекистане. База площадки насчитывает более 400 000 объявлений. Ежемесячно OLX посещают более 2 млн людей. Сервис доступен с любого устройства, а также в виде мобильного приложения для iOS и Android.