E’lon! «ALSKOM» sug‘urta kompaniyasi aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishini o‘tkazadi
«ALSKOM» sug‘urta kompaniyasi aksiyadorlik jamiyati aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishini ma’lum qiladi.
Toshkent sh., Amir Temur ko‘chasi, 109-uy manzili bo‘yicha joylashgan (elektron pochta manzili: info@alskom.uz, veb-sayt: www.alskom.uz) «ALSKOM» sug‘urta kompaniyasi aksiyadorlik jamiyati 2019-yil 26-iyun soat 10:00da Toshkent shahri, Amir Temur ko‘chasi, 109-uy manzilda joylashgan «ALSKOM» sug‘urta kompaniyasi aksiyadorlik jamiyati bosh ofisi binosida aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishini o‘tkazilishni ma’lum qiladi.
Aksiyadorlarni ro‘yxatga olish soat 09:00da boshlanadi.
Yig‘ilishda ishtirok etish uchun aksiyador va uning vakili shaxsni tasdiqlovchi hujjat (pasport), shuningdek aksiyador – jismoniy shaxs vakili notarial tasdiqlangan ishonchnoma, aksiyador – yuridik shaxs vakili o‘rnatilgan tartibda rasmiylashtirilgan ishonchnomaga ega bo‘lishi lozim.
Yillik umumiy yig‘ilish o‘tkazilishini ma’lum qilish uchun aksiyadorlar reyestri shakllantiriladigan sana: 2019-yil 04-iyun.
O‘tkazilayotgan yillik umumiy yig‘ilishda ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reyestri shakllantiriladigan sana: 2019-yil 20-iyun.
Yig‘ilish kun tartibiga kiritilgan masalalar:
- Aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishini o‘tkazish reglamentini tasdiqlash.
- 2018-yil faoliyat yakuni bo‘yicha kompaniya Kuzatuv kengashi raisining hisoboti.
- Kompaniyaning 2018-yil moliya-xo‘jalik faoliyati natijalari va 2019-yilga kompaniya biznes-rejasi parametrlari to‘g‘risida Bosh direktor hisoboti.
- Kompaniyaning 2018-yil moliya-xo‘jalik faoliyati tekshiruvi natijalari to‘g‘risida Taftish komissiyasi hisoboti.
- O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligiga muvofiq Kompaniyaning 2018-yil yakuni bo‘yicha moliyaviy hisobotini auditorlik tekshiruvi natijalari haqida mustaqil auditor xulosasi.
- Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari asosida tuzilgan Kompaniyaning 2018-yil yakuni bo‘yicha moliyaviy hisobotini xalqaro audit standartlariga muvofiq mustaqil auditorlik tekshiruvi natijalari haqida hisobot-xulosasi.
- 2018-yil yakuni bo‘yicha yillik hisobotni tasdiqlash.
- 2018-yil faoliyat yakuni bo‘yicha Kompaniyadagi korporativ boshqaruv tizimini baholash natijalarini ko‘rib chiqish.
- 2018-yil uchun Kompaniya sof foydasi taqsimotini tasdiqlash.
- Kuzatuv kengashining yangi tarkibini saylash.
- Taftish komissiyasining yangi tarkibini saylash.
- Kompaniyaning 2019-yil moliya-xo‘jalik faoliyatini majburiy auditorlik tekshiruvidan o‘tkazish uchun auditorlik tashkilotini aniqlash va uning xizmatlariga haq to‘lashning chegaraviy miqdorini belgilash va u bilan shartnoma tuzish.
- Kompaniyaning tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash.
- Kompaniya e’lon qilgan aksiyalar hajmini oshirish va ularning chegaraviy miqdorini aniqlash.
- Kompaniya Ustaviga kiritilayotgan o‘zgartirishlar va Kompaniya Ustavini yangi tahrirda tasdiqlash.
- Kompaniyaning «Aksionerlarning umumiy yig‘ilishi to‘g‘risida»gi Nizomga o‘zgartirishlar kiritish.
- Kompaniyaning «Kuzatuv kengashi to‘g‘risida»gi Nizomga o‘zgartirishlar kiritish.
- Kompaniyaning «Taftish komissiyasi to‘g‘risida»gi Nizomga o‘zgartirishlar kiritish.
- Kompaniyaning «Ijro organi to‘g‘risidagi»gi Nizomga o‘zgartirishlar kiritish.
- Kompaniyaning affillangan shaxslari bilan tuzilishi kutilayotgan bitimlarni ma’qullash masalasini ko‘rib chiqish.
- Kompaniyaning joriy xo‘jalik faoliyati bilan bog‘liq bo‘lgan yirik bitimlarni tuzish masalasini ko‘rib chiqish hamda ma’qullash.
- Xayriya (homiylik) yoki beg‘araz yordamning chegaraviy miqdorlarini belgilash.
Aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishini o‘tkazishga tayyorlangan materiallar bilan kompaniyaning Toshkent sh., Amir Temur ko‘chasi, 109-uy manzilida joylashgan ma’muriy binosi hamda www.alskom.uz korporativ veb-saytida tanishishingiz mumkin.

Объявление! Страховая Компания «ALSKOM» уведомляет акционеров о проведении Годового Общего собрания акционеров
АО Страховая Компания «ALSKOM», находящаяся по адресу: г. Ташкент, ул. Амира Темура, 109 (адрес электронной почты: info@alskom.uz, веб-сайт: www.alskom.uz), проводит годовое Общее собрание акционеров 26 июня 2019 года в 10:00 часов в здании АО Страховой Компании «ALSKOM» по адресу: г. Ташкент, ул. Амира Темура, 109.
Начало регистрации акционеров и их представителей в 09:00 часов.
Для участия в собрании акционеры и их представители должны иметь при себе документы, удостоверяющие их личность (паспорт), а также представители акционера – физического лица нотариально заверенную доверенность и представитель акционера – юридического лица оформленную в установленном порядке доверенность за подписью руководителя юридического лица с приложением печати.
Дата формирования реестра акционеров для оповещения акционеров о проведении годового Общего собрания 04 июня 2019 года.
Дата формирования реестра акционеров, имеющих право на участие в годовом Общем собрании акционеров 20 июня 2019 года.
Вопросы, включённые в повестку дня:
- Утверждение регламента проведения годового Общего собрания акционеров.
- Отчет Председателя Наблюдательного совета Компании по итогам деятельности за 2018 год.
- Отчет Генерального директора о результатах финансово-хозяйственной деятельности Компании по итогам 2018 года и о параметрах Бизнес-плана Компании на 2019 год.
- Отчет Ревизионной комиссии о результатах проверки финансово-хозяйственной деятельности Компании по итогам 2018 года.
- Заключение независимого аудитора о результатах аудиторской проверки финансовой отчетности Компании по итогам 2018 года в соответствии с действующим законодательством Республики Узбекистан.
- Отчет-Заключение независимого аудитора о результатах аудиторской проверки в соответствии Международными стандартами аудита финансовой отчетности Компании по итогам 2018 года, составленной в соответствии Международными стандартами финансовой отчетности.
- Утверждение годового отчета Компании по итогам 2018 года.
- Рассмотрение результатов оценки системы корпоративного управления в Компании по итогам 2018 года.
- Утверждение распределения прибыли Компании за 2018 год.
- Избрание нового состава Наблюдательного совета.
- Избрание нового состава Ревизионной комиссии.
- Об определении аудиторской организации для проведения обязательной аудиторской проверки финансово-хозяйственной деятельности Компании в 2019 году, о предельном размере оплаты ее услуг и заключении с ней договора.
- Утверждение организационной структуры Компании.
- Увеличение размера объявленных акций Компании и определение их предельного размера.
- Внесение изменений в Устав Компании и утверждение Устава Компании в новой редакции.
- Внесение изменений в Положение «Об Общем собрании акционеров» Компании.
- Внесение изменений в Положение «О Наблюдательном совете» Компании.
- Внесение изменений в Положение «О Ревизионной комиссии» Компании.
- Внесение изменений в Положение «Об Исполнительном органе» Компании.
- Рассмотрение вопроса об одобрении предполагаемых сделок с аффилированными лицами Компании.
- Рассмотрение вопроса об одобрении предполагаемых крупных сделок, связанных с текущей хозяйственной деятельностью Компании.
- Определение предельных размеров благотворительной (спонсорской) или безвозмездной помощи.
С материалами, подготовленными к проведению годового Общего собрания акционеров можно ознакомиться в административном здании Компании, расположенном по адресу: г. Ташкент, ул. Амира Темура, 109, а также на корпоративном веб-сайте Компании www.alskom.uz.