Ertaga ba’zi hududlarda yomg‘ir va qor yog‘ishi mumkin
Respublika Gidrometeorologiya markazining xabar berishicha, 5-yanvar kuni Toshkentda havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lib (yomg‘ir qorga aylanishi kutiladi), kechasi va ertalab tuman tushishi mumkin. Kechasi 0-2, kunduzi 4-6 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin. Kechasi 5-10 daraja sovuq, kunduzi 3 daraja sovuq, 2 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Ba’zi joylarda tuman tushishi mumkin. Kechasi 2 daraja sovuq, 3 daraja iliq, kunduzi 3-8 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ba’zi joylarda yog‘ingarchilik bo‘lib (yomg‘ir qorga aylanishi kutiladi), tuman tushishi mumkin. Kechasi 0-5, kunduzi 3-8 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ba’zi joylarda yog‘ingarchilik bo‘lib (yomg‘ir qorga aylanishi kutiladi), tuman tushishi mumkin. Kechasi 0-5, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ba’zi joylarda yog‘ingarchilik bo‘lib, (yomg‘ir qorga aylanishi kutiladi) tuman tushishi mumkin. Kechasi 3 daraja sovuq, 2 daraja iliq, kunduzi 2-7 daraja iliq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda qor yog‘adi. Qor ko‘chishi xavfi bor. Kechasi 2-7 daraja sovuq, kunduzi 2 daraja sovuq, 3 daraja iliq bo‘ladi.

Завтра в некоторых районах Узбекистана ожидается снег
По сообщениям Гидрометцентра республики, 5 января в Ташкенте переменная облачность, возможны небольшие осадки (дождь, возможен переход в снег). Ночью и утром возможен туман. Ветер восточный с переходом на западный 5-10 м/с. Температура ночью 0-2 тепла, днем 4-6 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Местами возможен туман. Ветер западный 7-12 м/с. Температура ночью 5-10 мороза, днем 3 мороза-2 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, без осадков. Местами возможен туман. Ветер западный 7-12 м/с. Температура ночью 2 мороза-3 тепла, днем 3-8 тепла.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, местами возможны осадки (дождь, возможен переход в снег). Местами туман. Ветер западный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 3-8 тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях переменная облачность, местами возможны осадки (дождь, возможен переход в снег). Местами туман. Ветер западный 7-12 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 5-10 тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях переменная облачность, местами осадки (дождь, возможен переход в снег). Возможен туман. Ветер восточный с переходом на западный 7-12 м/с. Температура ночью 3 мороза-2 тепла, днем 2-7 тепла.
В горных районах республики переменная облачность, местами снег. Лавиноопасно. Местами туман. Ветер западный 7-12 м/с. Температура ночью 2-7 мороза, днем 2 мороза-3 тепла.