IIBB norozilik bildirish uchun to‘planishga chaqiriq tarqatayotganlarni qidirmoqda
Yaqinda yengil avtomobillar narxini oshirish masalasi ko‘rib chiqilayotgani haqidagi xabar e’lon qilingach, internet tarmog‘ida norozilik bildirish uchun to‘planishga chaqiriqlar tarqamoqda, deb xabar berdi Toshkent shahar IIBB.
«Hurmatli hamyurtlar! Sizdan ig‘vogarlik chaqiriqlardan ta’sirlanmaslikni va faqatgina qonun doirasida harakat qilishingizni so‘raymiz.
Unutmang, O‘zbekiston Respublikasi Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 201-moddasiga ko‘ra, yig‘ilishlar, mitinglar, ko‘cha yurishlari yoki namoyishlar uyushtirish, o‘tkazish tartibini buzish – bazaviy hisoblash miqdorining oltmish baravaridan (14 316 600 so‘m) sakson baravarigacha (19 088 800 so‘m) miqdorda jarima solishga yoki o‘n besh sutkagacha muddatga ma’muriy qamoqqa olishga sabab bo‘ladi.

ГУВД ищет распространяющих призывы к участию в митинге против роста цен на автомобили
После сообщений о повышении цен на автомобили UzAuto Motors в сети появились призывы организовать акцию протеста.
ГУВД Ташкента сообщило об активных поисках того, кто распространял в интернете данный призыв.
«Уважаемые сограждане! Просим вас не поддаваться влиянию провокационных призывов и действовать только в рамках закона», — говорится в сообщении.
В управлении также напомнили, что согласно статье 201 Кодекса об административной ответственности, нарушение порядка организации или проведения собраний, митингов, уличных шествий или демонстраций влечет наложение штрафа от 60 (14 316 600 сумов) до 80 (19 088 800 сумов) базовых расчетных величин или административный арест до 15 суток.
13 марта президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев прокомментировал рост цен на автомобили и заявил, что в нынешних условиях повышение цен неправильно.