Ish haftasi oxirida ob-havo keskin o‘zgarishi kutilmoqda
Bugun O‘zbekiston bo‘yicha Eron hududlaridan iliq va quruq havo kirib kelishi davom etadi. Harorat foni iqlim me’yorlaridan 8-10° ga ko‘p bo‘ladi va 15-20° iliq, janubda 22-27° iliq atrofida bo‘ladi.
16-fevraldan 18-fevralgacha Eron hududlarining janubidan juda iliq havo kirib kelishi kuchayadi. 18-fevral kuni eng issiq kun bo‘lishi kutilmoqda. O‘rtacha kecha-kunduzlik havo harorati me’yordan 13-15° ga ko‘p bo‘ladi va meteorologik kuzatuv davri uchun shu kunlarning mutlaq qiymatlaridan ko‘p bo‘ladi.
Ish haftasining oxiriga kelib, ob-havo sharoiti keskin o‘zgarishi kutilmoqda.
18-19-fevral kunlarida bosim o‘zgarishida respublika bo‘yicha shamol 17-22 m/s gacha kuchayadi, ba’zi joylarda 25-30 m/s gacha kuchayishi mumkin.

В конце рабочей недели ожидается резкое изменение погоды — Узгидромет
Сегодня, 15 февраля по Узбекистану продолжается вынос теплого и сухого воздуха с районов зарубежного юга. Температурный фон превысит климатическую норму на 8-10° и будет в пределах 15-20° тепла, по югу 22-27° тепла.
С 16 по 18 февраля вынос очень теплого воздуха с зарубежного юга усилится, сообщает Узгидромет. По республике ожидается аномально теплая погода. Самый теплый день ожидается 18 февраля. Среднесуточная температура воздуха будет на 13-15° выше нормы и превысит абсолютные значения этих дней за весь период метеорологических наблюдений.
К концу рабочей недели ожидается резкое изменение погодных условий.
18-19 февраля с изменением давления по республике местами усилится ветер до 17-22 м/с, возможны порывы до 25-30 м/с.