Jizzaxda katta yo‘l o‘tkazgich quriladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev bugun, 10 yanvar kuni «Toshkent-Chinoz» avtomobil yo‘lini ta’mirlash loyihasi bilan tanishdi.
Bu yo‘l juda serqatnov bo‘lib, bir kecha-kunduzda 60-65 ming avtotransport harakatlanadi. Shu bois uning 10 kilometr qismini ta’mirlash, 5 dona yerosti o‘tish yo‘lagi va qo‘shimcha mahalliy yo‘llar qurish mo‘ljallangan.
Poytaxtdagi Temur Malik ko‘chasini 6 tasmali etib kengaytirish, uning ikki chetida ko‘p qavatli uy va xizmat ko‘rsatish binolari qurish, Jizzax shahridagi O‘zbekiston ko‘chasida 210 metrli yo‘l o‘tkazgich barpo etish bo‘yicha ham loyihalar rejalashtirilgan.
Davlat rahbari bu loyihalarni ma’qullab, ularning hujjatlarini ishlab chiqish, sifatli qilib qurish bo‘yicha mutasaddilarga topshiriqlar berdi.

Автодорогу «Ташкент-Чиназ» отремонтируют и построят подземные переходы
Ташкентская область имеет большой потенциал для развития торговли и услуг. В связи с этим разработан ряд проектов по расширению сети автомобильных дорог и развитию придорожного сервиса.
В их числе – проект ремонта автодороги «Ташкент-Чиназ». Дорога используется очень интенсивно, за сутки по ней проезжает 60-65 тысяч автомобилей. Поэтому планируется отремонтировать 10-километровый отрезок дороги, построить 5 подземных переходов и подъездные дороги местного значения.
Также были представлены проекты по расширению улицы Темура Малика в Ташкенте до 6 полос, строительству вдоль нее многоэтажных домов и хозяйственных объектов, а также возведению 210-метрового путепровода по улице Узбекистан в городе Джизаке.
Глава государства одобрил эти проекты и поручил ответственным лицам разработать соответствующие документы, обеспечить качественное выполнение строительства.