«O‘zbekiston havo yo‘llari» «Haj-2019» parvozlarini boshlaydi
«O‘zbekiston havo yo‘llari» Milliy aviakompaniyasi 24 iyuldan boshlab «Xadj-2019» dasturi bo‘yicha parvozlarni yo‘lga qo‘yadi. Bu haqda kompaniya matbuot xizmati xabar bermoqda.
Katta Hajni amalga oshirmoqchi bo‘lgan o‘zbekistonlik ziyoratchilar Boeing-767 samolyotlarida 3 avgustga qadar Saudiya Arabistonining Madina shahriga yetkaziladi. Ziyoratchilarning Jidda shahridan O‘zbekistonga qaytishi 17 avgustdan 1 sentyabrga qadar rejalashtirilgan.
Aerovokzallarda ibodat xonalari joylashgan bo‘lib, maxsus ishchi guruh ziyoratchilarga ro‘yxatdan o‘tish va boshqa bojxona rasmiyatchiliklarida ko‘mak beradi.

«Узбекистон хаво йуллари» начинает выполнять полеты по программе «Хадж-2019»
С 24 июля Национальная авиакомпания «Узбекистон хаво йуллари» приступает к выполнению рейсов по программе «Хадж-2019». Об этом сообщает пресс-служба компании.
Паломники из городов Узбекистана, желающие совершить «большой хадж», до 3 августа текущего года будут доставляться в город Медина Саудовской Аравии на комфортабельных самолетах Boeing-767. Возврат паломников из Джидды на Родину запланированы с 17 августа по 1 сентября.
В аэровокзалах функционируют молельные комнаты для совершения молитвы, специализированная рабочая группа оказывает помощь паломникам при прохождении регистрации на рейс и таможенных формальностей.