Ob-havo bo‘yicha tezkor axborot e’lon qilindi
Unda aytilishicha, joriy yilning 25-27-sentyabr kunlari O‘zbekiston hududiga Volga bo‘yi hududlaridan salqin va biroz nam havo kirib keladi.
25-sentyabrda Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida, 26-27-sentyabr kunlari respublika bo‘yicha ba’zi joylarda shamol 15-20 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar kuzatilishi kutilmoqda.
25-26-sentyabrda Qoraqalpog‘iston Respublikasida, 27-sentyabrda Surxondaryo viloyatida va Farg‘ona vodiysi viloyatlarida ba’zi joylarda shamolning kuchayishi 21-23 m/s ga yetishi mumkin.
Foto: O‘zgidromet
25-sentyabrda Qoraqalpog‘iston Respublikasida, Xorazm viloyatida, 26-sentyabrda Qoraqalpog‘iston Respublikasida, Xorazm, Buxoro, Navoiy viloyatlarida, 27-sentyabrda respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Baland tog‘larda (2500 m dan yuqorida) yomg‘ir qorga aylanishi mumkin.

Сообщается, что 25-27 сентября текущего года на территорию Узбекистана осуществится вторжение прохладного и слабовлажного воздуха с районов Поволжья.
25 сентября по Республике Каракалпакстан и Хорезмской области, 26-27 сентября местами по республике ожидается усиление ветра до 15-20 м/с, в отдельных районах с пыльным поземком.
25-26 сентября по Республике Каракалпакстан, 27 сентября по Сурхандарьинской области и областям Ферганской долины порывы ветра местами могут достигать 21-23 м/с.
25 сентября по Республике Каракалпакстан, Хорезмской области, 26 сентября по Республике Каракалпакстан, Хорезмской, Бухарской, Навоийской областям, 27 сентября по предгорным и горным районам республики местами пройдет дождь, возможна гроза. В высокогорьях (свыше 2500 м) возможен переход дождя в снег.
26 сентября по северу, 27 сентября по всей территории республики температура воздуха понизится ночью до 10-13°, днем до 22-25°.