«O‘zbekneftgaz» inkor qildi. Namanganda nima portladi?
Kecha, 6-dekabr kuni tushlik vaqtida Namangan shahri va Mingbuloq, To‘raqo‘rg‘on, Uychi hamda Chortoq tumanlarida kuchli gumburlash ovozlari eshitilgani va buning sababi Mingbuloqda neft qidirish ishlari bilan bog‘liq ekani haqida internet OAVlarda xabarlar tarqalgandi. Ammo «O‘zbekneftgaz» mazkur ma’lumotni tasdiqlamadi.
«Biz rasman mazkur ma’lumotning yolg‘on va asossiz ekanini bildiramiz. Hozirda «Mingbuloq» konida o‘zbekistonlik va xitoylik mutaxassislar shtat rejimida M-15 qudug‘ida ish olib borishmoqda.
Shu munosabat bilan fuqarolarga ishonchli manbalarning ma’lumotiga e’tibor qaratishga, jurnalistlardan esa tasdiqlanmagan ma’lumotlar tarqatmaslik va aholini chalg‘itmaslikni so‘raymiz» — deyiladi kompaniya xabarida.
Shuningdek, «O‘zbekneftgaz» ochiq axborot siyosati yuritishi va OAV bilan har doim hamkorlikka tayyorligini ma’lum qilgan.

«Узбекнефтегаз» опроверг сообщение о взрыве на месторождении «Мингбулак»
Компания «Узбекнефтегаз» опровергла сообщение о взрыве на месторождении «Мингбулак», которое накануне распространили некоторые местные СМИ.
«Вчера, 6 декабря 2018 года, ряд Интернет-СМИ распространил информацию о взрыве, якобы прогремевшем на месторождении «Мингбулак». Официально заявляем, что это сообщение не соответствует действительности и является ложным. В настоящее время на месторождении «Мингбулак» в штатном режиме узбекскими и китайскими специалистами ведутся геологоразведочные работы на скважине М-15», - отметили в компании.
В связи с этим «Узбекнефтегаз» попросил граждан Узбекистана обращаться к достоверным источникам информации, а журналистов - не публиковать непроверенные данные и не вводить население в заблуждение.
Также компания сообщила, что ведет открытую информационную политику и всегда готова к сотрудничеству со средствами массовой информации.