Prezident aholi murojaatlari asosida sharoitlarni yaxshilashga ko‘rsatmalar berdi
Bugungi kunda Ohangaron shahrida 37 mingdan ortiq aholi yashaydi. Markazda jismoniy va yuridik shaxslarga 100 dan ziyod xizmatlar ko‘rsatilmoqda.
Barcha sohalar rivojlangani sari xalqimizning davlat xizmatlariga ehtiyoji va talabi ortib bormoqda. Xususan, 2018-yil davomida markaz tomonidan jami 7 mingdan ziyod xizmatlar ko‘rsatilgan bo‘lsa, joriy yilning birinchi choragida bu ko‘rsatkich 6 mingdan ortdi.
Mijozlarga qulaylik yaratish maqsadida binoda bolalar maydonchasi, tibbiyot xonasi, kutubxona, oshxona, investorlar uchun maxsus xonalar hamda bepul Wi-Fi tashkil etilgan.
Davlatimiz rahbarining 2019-yil 14-maydagi «Tadbirkorlik faoliyatini qo‘llab-quvvatlash va himoya qilish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi farmoniga asosan ushbu markazda Bosh vazir qabulxonasi tashkil etildi.
Prezidentimiz aholi ko‘p murojaat qilayotgan masalalarni o‘rganib, shunga taalluqli sharoitlarni yaxshilash, talab etiladigan hujjatlarni kamaytirib borish zarurligini ta’kidladi. Davlat xizmatlari markazi tizimidan foydalangan holda mahalla idoralarida ham hujjatlar bilan ishlashni takomillashtirish yuzasidan tavsiyalar berildi.

Президент дал указания по улучшению условий, основываясь на обращения населения
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с условиями, созданными в новом здании Центра государственных услуг города Ахангарана.
В Ахангаране проживают более 37 тысяч человек. Центр оказывает физическим и юридическим лицам более 100 видов услуг.
Спрос на услуги центра все более усиливается. Так, если в 2018 году центр предоставил более 7 тысяч услуг, то в одном только первом квартале текущего года этот показатель превысил 6 тысяч.
Для удобства посетителей в новом здании организованы детская площадка, медицинский кабинет, библиотека, столовая, специальные кабинеты для инвесторов и зона бесплатного Wi-Fi.
Согласно Указу Президента «О мерах по коренному совершенствованию системы поддержки и защиты предпринимательской деятельности» от 14 мая 2019 года в центре открылась приемная Премьер-министра.
Президент указал на необходимость оперативного реагирования на проблемы, наиболее часто поднимаемые в обращениях граждан, постепенного сокращения числа документов, которые требуются для получения услуг. Даны рекомендации по совершенствованию работы с документами в махаллинских сходах с использованием возможностей центров госуслуг.