Prezident Shavkat Mirziyoyev 2018-yil 29-iyun kuni Olmazor tumaniga tashrifi chog‘ida O‘zbekiston karlar jamiyatining Kar-soqovlar madaniyat markazidagi sharoitlar bilan yaqindan tanishgan edi. Jamiyat a’zolari bilan suhbatlashib, ularning yashash sharoitlari, orzu-istaklarini so‘ragan edi.
Prezident matbuot kotibi Komil Allamjonovning aytishicha, Mirziyoyev o‘tgan yillarda mavjud bo‘lgan og‘ir sharoitlarga qaramay, sabr-matonat bilan o‘z ustida ishlab, katta muvaffaqiyatlarga erishgan yoshlarga minnatdorlik bildirdi. Shaxmat bo‘yicha ikki karra jahon chempioni Sirojiddin Zayniddinov, taekvondo bo‘yicha Osiyo chempionati sovrindori Davron Xidirov, postanovkachi rejissyor, xalqaro tanlovlar g‘olibi Oleg Oshepkovga Toshkent shahridan uy ajratishga topshiriq berdi.
Shuningdek, Kar-soqovlar madaniyat markazi va sport federatsiyasiga ikkita avtobus sovg‘a qilinishini aytgan edi.
Bugun, 1-iyul kuni O‘zbekiston karlar jamiyatining Kar-soqovlar madaniyat markazida ushbu sovg‘alarni topshirish marosimi bo‘ldi. Unda O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosarlari Nodir Otajonov, Aziz Abduhakimov, Toshkent shahar hokimligi vakillari, madaniyat va san’at namoyandalari ishtirok etdi.

Президент вчера дал поручение, а сегодня уже все выполнено (фото)
Как мы сообщали ранее, Президент Шавкат Мирзиёев 29 июня посетил Центр культуры глухонемых Общества глухих Узбекистана. Во время беседы с членами Общества, он поинтересовался их условиями жизни, чаяниями и пожеланиями. Он выразил огромную признательность молодым людям, которые несмотря на тяжелые условия в минувшие годы неустанно работали над собой и достигли немыслимых успехов.
Президент поручил выделить двухкратному чемпиону мира по шахматам Сирожиддину Зайниддинову, призеру чемпионата Азии по таэквондо Даврону Хидирову, режиссеру-постановщику, победителю международных конкурсов Олегу Ошепкову квартиры в городе Ташкенте. Также, он дал указание по передаче двух автобусов Центру культуры и Федерации спорта глухонемых.
Сегодня, 1 июля в Центре культуры глухонемых Общества глухих Узбекистана состоялась церемония вручения этих подарков. В мероприятии приняли участие заместители премьер-министра Республики Узбекистан Нодир Атаджанов, Азиз Абдухакимов, представители хокимията города Ташкента, деятели культуры и искусств.
Торжественная праздничная программа, душевная беседа за обильным дастарханом подарила членам Общества огромную радость и приподнятое настроение.