Prezident sog‘liqni saqlash sohasi vakillari bilan ochiq muloqot o‘tkazadi
Prezident Shavkat Mirziyoyev joriy yil 18-mart kuni sog‘liqni saqlash sohasi vakillari bilan ochiq muloqot o‘tkazadi.
Bunday tadbir mamlakatimiz tarixida ilk marotaba o‘tkazilayotgan bo‘lib, unda sohani yanada rivojlantirish, tizimli muammolarni bartaraf etish chora-tadbirlari muhokama qilinadi, tibbiyot xodimlarining takliflari eshitiladi.
Ochiq muloqotga tayyorgarlik doirasida tibbiyot xodimlari va aholidan 25 mingdan ortiq murojaat va takliflar kelib tushgan. Ular tahlil qilinib, «Inson qadri uchun» degan ezgu g‘oya asosida yurtimiz sog‘liqni saqlash tizimini yangi bosqichga olib chiqish va xalqimizga tibbiy xizmat ko‘rsatish samaradorligi va sifatini oshirishga qaratilgan keng ko‘lamli chora-tadbirlar ishlab chiqildi.

Президент проведет открытый диалог с представителями здравоохранения
Президент Шавкат Мирзиёев 18 марта текущего года проведет открытый диалог с представителями здравоохранения.
В ходе встречи, которая станет первым в истории страны мероприятием подобного формата, будут обсуждены меры дальнейшего развития сферы и устранения системных проблем, заслушаны предложения медицинских работников.
В ходе подготовки к открытому диалогу от населения и медицинских работников поступило более 25 тысяч обращений и предложений. На основе их анализа разработаны широкомасштабные меры по выведению системы здравоохранения на новый уровень, повышению эффективности и качества медицинского обслуживания населения на основе идеи «Во имя чести и достоинства человека».