Korxona texnik chigit tovarshunosi A.K. kattaqo‘rg‘onlik M. ismli shaxs bilan o‘zaro jinoiy til biriktirib, jami 101,7 ming kilogramm, umumiy qiymati 116,5 mln so‘mlik texnik chigitni 11 ta yuk tashuvchi mashinalarga yuklab, soxta hujjatlar asosida olib chiqib ketayotganda qo‘lga olingan.
Xabarda aytilishicha, holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining tegishli moddalariga asosan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
Shuningdek, avvalroq Xorazmda 3 ta paxta tozalash korxonasida urug‘lik chigitlarining sifatli saqlanishi yuzasidan o‘tkazilgan tekshirish jarayonida qonunbuzarlik aniqlangandi.

Прокуратура раскрыла хищения в хлопкоочистительном заводе в Самарканде
В проведенном сотрудниками Самаркандского областного управления инспекции при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан контрольном мероприятии был раскрыт факт хищения в одном из хлопкоочистительных заводов Самаркандской области.
«Товаровед А.К. войдя в преступный сговор с жителем города Каттакурган М., на основании поддельных документов вывез со склада завода технические семена хлопчатника второго сорта первого класса урожая 2018 года весом 101,7 тыс килограммов на общую сумму 116,5 млн сумов и был задержан во время перевозки данного груза на 11 грузовиках»,-отметили в Генпрокуратуре.
Напомним, ранее в Хорезмской области были выявлены факты нарушений хранения посевных семян хлопчатника в 3х хлопкозаводах области.