Qo‘yliqdagi «ovqat bozori» yopildi
Qo‘yliqdagi «ovqat bozori» faoliyati to‘xtatildi. Bu haqda Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi qo‘mitasi Toshkent shahar boshqarmasi axborot xizmati xabar berdi.
Qayd etilishicha, reyd tadbirlari davomida 101 kg banan, 21 kg salatlar, 45 litr ikkilamchi idishlarda saqlanayotgan sut hamda 32 kg miqdordagi pishirilgan taomlar iste’molga yaroqsizligi tufayli savdodan olinib, yo‘q qilish choralari ko‘rilgan.
Bozorda joylashgan ovqat sotish shoxobchasida sanitariya qoidalari qo‘pol ravishda buzilayotgani, bir necha marotaba ogohlantirishlar va targ‘ibot ishlari o‘tkazilishiga qaramasdan ob’yektda holat o‘zgarishsiz qolgani sababli «ovqat bozori»ning ish faoliyati vaqtincha to‘xtatilgan.

В Ташкенте приостановили деятельность продовольственного рынка «Куйлюк»
Сотрудники Бектемирского районного отдела Комитета государственного санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья, карантинного отдела УВД города Ташкента и ОВД Бектемирского района провели рейд на продовольственном рынке «Куйлюк»
В ходе рейда были изъяты и ликвидированы 101 кг непригодных к употреблению бананов, 21 кг салатов, 45 литров молока и 32 кг готовой еды, реализуемой в пунктах общепита при продовольственном рынке.
В связи с этим было принято решение о приостановке деятельности продовольственного рынка в Куйлюке до тех пор, пока ситуация не улучшится и специалисты не предоставят заключение о ее соответствии требованиям.