Qozog‘istonda 26 o‘zbekistonlikni olib ketayotgan avtobus ag‘anadi
Qozog‘istonning Pavlodar viloyatida 26 o‘zbekistonlikni olib ketayotgan avtobus ag‘anadi. Hodisa Qizilo‘rda - Pavlodar yo‘lida ro‘y bergan.
«YTH 6 mart, soat 00:15da Ekibastuz qishlog‘i hududida, Qizilo‘rda - Pavlodar yo‘lining 1160 kilometrida ro‘y bergan. Mercedes rusumli avtobus Novosibirskdan Toshkentga ketayotgan bo‘lgan.
Avtobus haydovchisi boshqaruvni uddalay olmay, yo‘ldan chiqib ketgan. O‘sha vaqtda avtobus ichida o‘zbekistonlik 26 yo‘lovchi va qozog‘istonlik ikki haydovchi bo‘lgan», — deya xabar berdi Pavlodar viloyati favqulodda vaziyatlar departamenti matbuot xizmati.
Xabarda ta’kidlanishicha, 26 yo‘lovchining barchasi boshqa transportda jo‘nab ketgan, ikki haydovchi esa avtobus yonida qolgan.
«YTH ro‘y bergan joyga tibbiyot xodimlari, mahalliy politsiya va hukumat vakillari yo‘l olgan. Yo‘lovchilarning barchasi tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi. Ular kasalxonaga yotishga muhtoj emasligi aniqlandi. Jabrlanganlar yo‘q», — deya xabar qilindi Pavlodar viloyati favqulodda vaziyatlar departamenti tomonidan.

Автобус с 26 узбекистанцами перевернулся на трассе в Казахстане
Автобус с 26 узбекистанцами перевернулся на трассе Кызылорда – Павлодар в Павлодарской области, передает КазТАГ.
«ДТП произошло 6 марта в 00.15 в Экибастузской сельской зоне на 1160 км автодороги Кызылорда – Павлодар. Пассажирский автобус марки Mercedes ехал по маршруту Новосибирск – Ташкент. Водитель автобуса, не справившись с рулевым управлением, совершил опрокидывание. В салоне находилось 28 человек, из них двое водителей – граждане РК и 26 пассажиров – граждане Республики Узбекистан», - сообщили в пресс-службе департамента по чрезвычайным ситуациям (ДЧС) Павлодарской области.
В ведомстве отметили, что все 26 пассажиров уехали на попутном транспорте, а двое водителей остались возле автобуса.
«На место ДТП выехали центр медицины катастроф, местная полицейская служба, местные исполнительные органы. На месте пассажиры были осмотрены медиками центра медицины катастроф. В госпитализации они не нуждались. Пострадавших нет», - дополнили в областном ДЧС.