Qozog‘istonda kovrak terayotgan 31 nafar o‘zbekistonlik qo‘lga olindi
Qozog‘istonning Turkiston viloyati politsiyasi Qoraqo‘ng‘ir qishlog‘ida kovrak dorivor o‘simligini noqonuniy yig‘ib-terish bilan shug‘ullanayotgan 51 nafar xorijlik fuqaroni qo‘lga oldi, deb yozdi Zakon.kz.
Qo‘lga olinganlarning 31 nafari — o‘zbekistonliklar, 17 nafari — tojikistonliklar, deyiladi Turkiston viloyati politsiya departamenti matbuot xizmati xabarida.
Politsiya xodimlari Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeks asosida ma’muriy bayonnomalar tuzishgan, sud qarori bilan qoidabuzarlar mamlakat hududidan chiqarib yuborilgan.

В Казахстане задержан 31 узбекистанец, занимавшийся незаконной добычей ферулы
В Туркестанской области полицейские выявили 51 иностранца, занимавшегося незаконной добычей ферулы, сообщает Zakon.kz.
В ходе профилактических мероприятий сотрудники отдела полиции Отырарского района выявили 51 иностранного гражданина, занимавшегося сбором лекарственной ферулы на степных просторах Караконырского сельского округа. Из них 31 – граждане Узбекистана и 17 – граждане Таджикистана.
Полицейские составили административные протоколы по ч. 5 ст. 517 КоАП РК «Нарушение иностранцем или лицом без гражданства законодательства Республики Казахстан в области миграции населения» и решением суда выдворили иностранных граждан за пределы страны.