Qurbon hayiti munosabati bilan Shavkat Mirziyoyev nomiga qutlovlar kelmoqda
Muqaddas Qurbon hayiti munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nomiga xorijiy davlatlar va hukumatlar, nufuzli xalqaro tashkilotlar rahbarlari, taniqli siyosiy, jamoat va din arboblaridan samimiy qutlovlar kelmoqda.
Tabriknomalarda davlatimiz rahbari va O‘zbekistonning ko‘p millatli xalqiga tinchlik-osoyishtalik, baxt-saodat va farovonlik hamda taraqqiyot va ravnaq yo‘lida muvaffaqiyat tilaklari izhor etilgan.
Saudiya Arabistoni Podshohi, Ikki muqaddas masjid xodimi Salmon bin Abdulaziz Ol Saud
Birlashgan Arab Amirliklari Prezidenti shayx Xalifa bin Zoid Ol Nahayon
O‘mon Sultoni Haysam bin Toriq Ol Said
Filippin Respublikasi Prezidenti Rodrigo Duterte
Saudiya Arabistoni Podshohligi valiahdi, Vazirlar Kengashi raisi o‘rinbosari, mudofaa vaziri Muhammad bin Salmon bin Abdulaziz Ol Saud
Birlashgan Arab Amirliklari Qurolli kuchlari Oliy bosh qo‘mondoni o‘rinbosari, Abu-Dabi Amirligi valiahdi shayx Muhammad bin Zoid Ol Nahayon
Birlashgan Arab Amirliklari Bosh vaziri o‘rinbosari, Prezident ishlari bo‘yicha vaziri shayx Mansur bin Zoid Ol Nahayon

Главы иностранных государств поздравили Шавката Мирзиёева с Курбан хайитом
В связи со священным праздником мусульман Курбан-хайит в адрес Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева поступают искренние поздравления от глав иностранных государств и правительств, авторитетных международных отрганизаций, видных зарубежных политических, общественных и религиозных деятелей.
В поздравительных посланиях лидеру нашей страны и многонациональному народу Узбекистана выражаются сердечные пожелания мира, добра и благоденствия, успехов на пути к прогрессу и процветанию, сообщает пресс-служба главы государства.
Президент Республики Филиппины Родриго Дутерте
Заместитель Премьер-министра, министр по делам Президента Объединенных Арабских Эмиратов Мансур бин Заид Аль Нахаян