Shavkat Mirziyoyev Nukus xalqaro aeroportini ko‘zdan kechirdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 15-noyabr kuni Nukus shahriga tashrif buyurib, dastlab Nukus xalqaro aeroportida amalga oshirilgan modernizatsiya ishlarini ko‘zdan kechirdi. Bu haqda Prezident matbuot xizmati ma’lum qildi.
Davlatimiz rahbarining 2017-yil yanvar oyidagi tashrifi chog‘ida berilgan topshiriqlar ijrosi doirasida bu yerda qariyb 80 milliard so‘mlik ishlar bajarilgan. Aeroport binosi rekonstruksiya qilinib, terminal kengaytirilgan, zamonaviy jihozlangan.
Prezident Shavkat Mirziyoyev Nukus xalqaro aeroporti Qoraqalpog‘istonni iqtisodiy rivojlantirish, biznes aloqalarni kengaytirish, turistlar oqimini ko‘paytirishga xizmat qilishini ta’kidladi.

Шавкат Мирзиёев осмотрел международный аэропорт «Нукус»
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 15 ноября по прибытии в город Нукус ознакомился с работой, проделанной по модернизации международного аэропорта «Нукус». Об этом сообщила пресс-служба Президента.
Во исполнение поручений, данных главой государства в ходе поездки в Каракалпакстан в январе 2017 года, здесь выполнены работы почти на 80 миллиардов сумов. Здание аэропорта прошло реконструкцию, терминал был расширен и оснащен в соответствии с современными требованиями.
Президент отметил, что международный аэропорт «Нукус» занимает важное место в экономическом развитии Каракалпакстана, расширении деловых связей, увеличении туристического потока.