O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Oliy Majlisga Murojaatnomasi – mamlakatimiz siyosiy hayotidagi eng muhim voqea. 2017 yildan buyon an’anaga aylangan bu tadbirda tugayotgan yildagi asosiy ko‘rsatkichlar, yangi yilga mo‘ljallangan maqsad va vazifalar e’lon qilinadi. Shu bois xalqimiz uni katta qiziqish bilan kutadi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning bu galgi Murojaatnomasi 29 dekabr kuni soat 11:00 da boshlanadi. Bu haqda davlat rahbarining matbuot xizmati xabar bermoqda.
Unda joriy yilda erishilgan natijalar, “Ilm, ma’rifat va raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish yili” Davlat dasturi doirasida bajarilgan ishlar aytib o‘tiladi. Kelgusi yilga nom berilib, mamlakatimizni yanada rivojlantirishga qaratilgan eng muhim vazifalar, ichki va tashqi siyosatga doir ustuvor yo‘nalishlar belgilanadi.
Davlatimiz rahbari bu gal ham ko‘plab takliflarni bildirishi kutilmoqda.
Ushbu nufuzli anjuman poxtamizdagi Xalqaro kongress markazida bo‘lib o‘tadi. Unda Oliy Majlis Senati a’zolari va Qonunchilik palatasi deputatlari, davlat tashkilotlari rahbarlari, jamoatchilik vakillari ishtirok etadi.
Murojaatnoma 15 ta telekanalda jonli efirda, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining rasmiy veb-sayti va ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifalarida onlayn yoritib boriladi.

Шавкат Мирзиёев выступит с очередным посланием к парламенту 29 декабря
Очередное Послание Президента парламенту страны состоится 29 декабря, начнется в 11:00 часов, сообщает пресс-служба главы государства.
Шавкат Мирзиёев остановится на достигнутых в текущем году результатах, проделанной работе в рамках Государственной программы «Год развития науки, просвещения и цифровой экономики». Будет предложено название для следующего года, обозначены важнейшие задачи дальнейшего развития страны, приоритеты внутренней и внешней политики.
Ожидается, что и в этот раз глава государства выдвинет множество важных предложений.
В представительном мероприятии, которое пройдет в Международном конгресс-центре в столице, примут участие депутаты Законодательной палаты и члены Сената Олий Мажлиса, руководители государственных организаций, представители общественности.
Послание будет освещаться в прямом эфире 15 телеканалов, а также в режиме онлайн на официальном веб-сайте Президента Республики Узбекистан и официальных страницах Пресс-службы Президента в социальных сетях.