Soliqqa oid huquqbuzarliklar sodir etgan 234 mansabdorga chora ko‘rildi
O‘tgan yili 234 nafar mansabdor shaxsga ma’muriy bayonnomalar rasmiylashtirildi. Bu haqda Yirik soliq to‘lovchilar bo‘yicha hududlararo davlat soliq inspeksiyasi matbuot xizmati xabar berdi.
«2020-yilda soliqqa oid turli huquqbuzarliklar sodir etilgani uchun 188 ta yirik soliq to‘lovchi korxonaning 234 nafar mansabdor shaxsiga nisbatan ma’muriy bayonnomalar rasmiylashtirilgan.
193 nafar (82 foiz) mansabdor shaxs tomonidan belgilangan o‘ttiz kunlik muddatda yetkazilgan zararni ixtiyoriy ravishda bartaraf etishga erishildi. Majburiyatlarini o‘z vaqtida bajarmagan 41 nafar (18 foiz) mansabdor shaxsga nisbatan esa jami 59,3 mln so‘m miqdorida ma’muriy jarima qo‘llanildi».

234 должностным лицам применены административные наказания за налоговые правонарушения
В прошлом году в отношении 234 должностных лиц были составлены административные протоколы. Об этом сообщила пресс-служба Межрегиональной государственной налоговой инспекции по крупным налогоплательщикам.
«В 2020 году в отношении 234 должностных лиц 188 крупных налогоплательщиков были составлены административные протоколы по различным налоговым правонарушениям»,- говорится в сообщении.
Отмечается, что установленный 30-дневный срок 193 (82%) должностных лица добровольно возместили ущерб. На 41 должностное лицо (18%), не выполнившее свои обязанности в установленный срок, наложены административные штрафы на 59,3 млн. сумов.