Tuman markazidan 380 kilometr olisda davlat xizmatlari qanday ko‘rsatilyapti?
«Qoraqalpog‘iston» qishlog‘ining yana 38 nafar oilasi yashab turgan, ammo kerakli tartibda rasmiylashtirilmagan imoratlariga mulk huquqini e’tirof etuvchi hujjatni qo‘lga kiritishdi. Bu haqda «Xabar.uz»ga Davlat xizmatlari agentligining Jamoatchilik va OAV bilan aloqalar bo‘limi ma’lum qildi.
«Qoraqalpog‘iston» qishlog‘i Qoraqalpog‘iston Respublikasining Qo‘ng‘irot tumani markazidan 380 kilometr masofada joylashgan. Aynan bu yerda birinchilardan bo‘lib tajriba tariqasida Davlat xizmatlari markazining filiali ochilgan edi.
Bu filial barcha fuqarolarimiz — joylashgan joyi va yetib borish qiyinligidan qat’i nazar, davlatimiz e’tiborida ekanligidan dalolat. Davlat xizmatlari markazlari xodimlari esa doimo tezkor va hech qanday byurokratik to‘siqlarsiz xizmatlar ko‘rsatishga tayyor turishadi.

Как оказываются госуслуги в 380 километрах от районного центра?
Ещё 38 семей приграничного посёлка «Каракалпакия» получили на руки заветные документы, дающие им право собственности на жилища, в которых они проживали без должного оформления.
Мы уже не раз говорили о посёлке «Каракалпакия», который находится аж в 380 километрах бездорожья и пустыни от ближайшего населённого пункта — Кунградского района Республики Каракалпакстан. Именно в этом местечке среди первых был открыт экспериментальный филиал Центра государственных услуг.
Этот филиал стал еще одним доказательством заботы нашего государства обо всех гражданах, вне зависимости от месторасположения и труднодоступности. А сотрудники Центров госуслуг на местах всегда наготове оказать услуги оперативно и безо всяких бюрократических проволочек.