Turizm qo‘mitasi 20-30 mart kunlari «Yoshlar turizmi haftaligi» o‘tkazadi
2025 yil 20-30 mart kunlari Navro‘z bayrami munosabati bilan Turizm qo‘mitasi tomonidan «Yoshlar turizmi haftaligi» tadbirlari o‘tkaziladi. Haftalik doirasida 7 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan o‘quvchi, talaba va yoshlarni respublikamizning diqqatga sazovor joylariga sayohat qilishlariga chorlaymiz.
Ushbu haftalik doirasida respublikadagi joylashtirish vositalari hamda ovqatlanish shoxobchalari tomonidan 20 foizgacha chegirmalar joriy etildi.
Shuningdek, «Vaqf» xayriya fondi tomonidan yurtimizdagi 182 ta ziyoratgohlar va muqaddas qadamjolarda bepul sayohat qilish hamda muzey va ziyoratgohlarga kirish chiptalari uchun 50% gacha chegirmalar belgilangan.
Qayd etish joizki, «Yoshlar turizmi haftaligi» Prezidentning 2022 yil 30 apreldagi «Ichki turizm xizmatlarini diversifikatsiya qilishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida»gi qaroriga muvofiq o‘tkazilib kelinmoqda.

С 20 по 30 марта 2025 года пройдет «Неделя молодежного туризма»
20-30 марта 2025 года в связи с праздником Навруз Комитетом по туризму будут проведены мероприятия «Неделя молодежного туризма». В рамках недели мы приглашаем учащихся, студентов и молодежь в возрасте от 7 до 30 лет посетить достопримечательности нашей республики.
В рамках этой недели средства размещения и организации общественного питания по всей республике ввели скидки до 20 процентов.
Кроме того, благотворительный фонд «Vaqf» предоставил возможность бесплатного посещения 182 святынь и мест паломничества в нашей стране, а также установил скидки до 50% на входные билеты в музеи и места паломничества.
Следует отметить, что «Неделя молодежного туризма» проводится в соответствии с постановлением Президента от 30 апреля 2022 года «О дополнительных мерах по диверсификации услуг внутреннего туризма».