Ulug‘bek Mustafoyev Jizzax viloyati hokimi lavozimiga tasdiqlandi
Xalq deputatlari va viloyat faollari nomzod haqidagi fikrlarini bildirdilar. Shundan so‘ng viloyat hokimini tayinlash masalasi ovozga qo‘yildi.
Ovoz berish natijalariga ko‘ra, Ulug‘bek Mustafoyev Jizzax viloyati hokimi etib tasdiqlandi.
Davlat rahbari yangi hokim bildirilgan ishonchni oqlab, keyingi yilda viloyatga 4,5 milliard dollar xorijiy investitsiya olib kelish, eksportni 500 million dollarga yetkazish, 175 ming odamni ishli qilish, 15 ming oilani kambag‘allikdan chiqarish borasida qattiq ishlashi kerakligini ko‘rsatib o‘tdi.
Ma’lumot uchun, Ulug‘bek Mustafoyev 2024-yil 19-dekabrda viloyat hokimi vazifasini bajaruvchi etib tayinlangan edi.

Под председательством президента Шавката Мирзиёева началась внеочередная сессия Кенгаша народных депутатов Джизакской области. На сессии был рассмотрен организационный вопрос.
Глава государства предложил кандидатуру Улугбека Мустафаева, исполнявшего обязанности хокима, на должность хокима Джизакской области.
Депутаты и активисты области высказали свои мнения о кандидате, после чего вопрос о назначении хокима был вынесен на голосование.
По итогам голосования Улугбек Мустафаев утверждён хокимом Джизакской области.
Президент отметил, что новый хоким должен оправдать оказанное доверие и в следующем году обеспечить привлечение 4,5 млрд долларов иностранных инвестиций, довести экспорт до 500 млн долларов, обеспечить работой 175 тысяч человек и вывести из бедности 15 тысяч семей.