Yunusobod tumanida gaz xodimining qing‘irligi fosh etildi
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Yunusobod tuman bo‘limi tomonidan «Hududgaz poytaxt» gaz ta’minoti filialining murojaatiga asosan o‘tkazilgan tergovga qadar tekshiruvda, «Yunusobod tumangaz» bo‘limi xodimi R.T. xizmat mavqeidan foydalanib, fuqaro A.ning yashash xonadoniga yangi gaz hisoblagich uskunasini o‘rnatib berish hamda foydalanilgan tabiiy gaz uchun hisoblangan 1,2 mln so‘m qarzdorlikni yo‘q qilib berish evaziga 750 AQSh dollarini firibgarlik yo‘li bilan qo‘lga kiritganligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan R.T.ga nisbatan Jinoyat kodeksining 168-moddasi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

В отношении сотрудника Юнусабадского райгаза возбуждено уголовное дело
В ходе доследственной проверки, проведенной Юнусабадским районным отделением Департамента Генеральной прокуратуры по обращению филиала «Худудгаз пойтахт» установлено, что сотрудник отдела «Юнусобод тумангаз» Р.Т., пользуясь служебным положением, получил от гражданина А. 750 долларов за установку у него дома нового газового счетчика и обнуление долга в размере 1,2 млн. сумов за использованный природный газ.
По данному факту в отношении Р.Т. возбуждено уголовное дело по статье 168 (мошенничество) Уголовного кодекса. Проводится следствие.