Permdagi neyrotarmoq JCh-2018 g‘olibini bashorat qildi
«Perm klassik universitetida ishlab chiqilgan neyrotarmoq Rossiya o‘tadigan futbol bo‘yicha jahon chempionati g‘olibi kim bo‘lishini bashorat qildi», — deya xabar bergan «Actualnews».
Sun’iy tafakkurning fikricha, Germaniya g‘alaba qozonib, chempionlik unvonini o‘zida saqlab qoladi, rossiyaliklar esa hatto guruhdan ham chiqisha olmaydi.
Neyrotarmoq tahlil natijasini berish uchun juda katta ma’lumotlar omboridan foydalanadi. Xususan, bu to‘p suriladigan maydonning ahvoli, o‘yinchilarning jismoniy holati, jarohatlar, maydondan chetlatishlar, ob-havo. Bashoratning aniqlik darajasi 80 foizni tashkil etadi.
Kuchli uchlikka Germaniya, Braziliya va Argentina kirishini ham neyrotarmoq hisoblab chiqqan. Mezbon jamoa — Rossiya 32 ta o‘rindan 27-o‘rinni band etishi mumkin ekan.

Нейросеть пермских ученых предсказала результаты ЧМ-2018
В Пермском классическом университете изобрели нейросеть, которая предсказала результаты ЧМ-2018 по футболу. Как сообщает «Actualnews», по мнению искусственного интеллекта, противостояние выиграет сборная Германии, а россияне даже не выйдут из группы.
Нейросеть при выдаче результата анализирует огромный объём данных. В частности, это собранная информация о состоянии игровых полей, физическая форма игроков, травмы, удаления и погода. Точность прогноза достигает 80%.
Согласно предсказаниям, в тройке лучших окажутся Германия, Бразилия и Аргентина. Россия же займет только 27 позицию из 32 возможных.
Чемпионат стартует уже на следующей недели. Матчи пройдут в нескольких городах, среди которых Москва, Санкт-Петербург, Саранск, Екатеринбург, Сочи, Волгоград, Калининград, Нижний Новгород.