Farg‘onada 19 kishi koronavirusdan sog‘aydi. Ular orasida 3 oylik chaqaloq ham bor
Farg‘ona viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasidan koronavirus infeksiyasiga chalingan 19 nafar bemor sog‘aydi. Ular viloyat sog‘liqni saqlash boshqarmalari mas’ullari ishtirokida reabilitatsiyaga kuzatildi.
Bu haqda Sog‘liqni saqlash vazirligi xabar berdi.
Sog‘ayganlarning 9 nafari Turkiyadan kelishgan va karantinga olingan. Koronavirus infeksiyasi tasdiqlangach, viloyat yuqumli kasalliklar shifoxonasiga joylashtirilgan. Qolgan 10 nafari koronavirus infeksiyasiga chalingan bemorlar bilan muloqot orqali kasallikni yuqtirib olishgan. Ulardan 11 nafari Farg‘onadan, 3 nafari Toshkent shahridan, 2 nafari Samarqanddan, Jizzax, Sirdaryo va Toshkent viloyatlaridan 1 nafardan. Bemorlarning 10 nafari erkak, 9 nafari ayol bo‘lib, ular orasida uch oylik chaqaloq ham bor. Eng yoshi kattasi 61 yoshda.
Farg‘ona viloyati bo‘yicha shu paytga qadar 11 nafar bemor sog‘aygan bo‘lsa, endilikda ular 30 nafarga yetdi.

В Фергане от коронавируса вылечились 19 человек. Среди них есть трехмесячный младенец
19 пациентов с коронавирусной инфекцией вылечены в Ферганской областной инфекционной больнице. С участием ответственных лиц областного управления здравоохранения их проводили на реабилитацию. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава.
9 из поправившихся прибыли из Турции и 1 – из Саудовской Аравии и были помещены на карантин. После подтверждения коронавирусной инфекции они госпитализированы в областную инфекционную больницу. Остальные 9 были инфицированы при контакте с больными с коронавирусной инфекцией. 11 из них из Ферганской области, 3 из города Ташкента, 2 из Самаркандской области, по 1 – из Джизакской, Сырдарьинской и Ташкентской областей. Среди пациентов 10 мужчин, 8 женщин и трехмесячный младенец, а самому старшему 61 год.
В Ферганской области до этого времени было вылечено 11 пациентов, а сейчас их количество достигло 30.
Вылеченные пациенты полностью поправились благодаря правильным процедурам лечения, проводимым врачами областной инфекционной больницы на основании рекомендаций Всемирной организации здравоохранения.
В настоящее время в общей сложности 582 пациента с коронавирусной инфекцией в стране полностью выздоровели.