Mass-media fondi ijtimoiy himoyaga muhtoj jurnalistlarga yordam ko‘rsatadi
Milliy mass-mediani qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondi 100 nafar jurnalistga moddiy yordam ko‘rsatishni boshladi. Bu haqda fond direktori Komil Allamjonov ma’lum qildi.
«Xavfsiz yordam» loyihasini davom ettirgan holda jurnalistika va telekommunikatsiya sohasining 100 nafar vakillari ro‘yxatini shakllantirdik. Mazkur ro‘yxatning asosini jurnalistika sohasida uzoq yillar faoliyat yuritgan faxriylar tashkil qildi, shuningdek salomatligini tiklash uchun davolanayotgan hamda turli oilaviy sabablarga ko‘ra ijtimoiy himoyaga muhtoj bo‘lgan jurnalistlar ham kiritildi. Ro‘yxatni shakllantirishda, tegishli tashkilotlar hamda ijtimoiy tarmoqlardagi jurnalistlar guruhlari yaqindan yordam berishdi»,-deb yozadi Komil Allamjonov.
Fond tomonidan ro‘yxatdagilarga ikki bosqichda jami 150 million so‘mlik moddiy yordam ko‘rsatiladi. Xususan, birinchi bosqichda ularning uylariga oziq-ovqat mahsulotlari to‘plami yetkazilish boshlangan bo‘lsa, keyingi bosqichda ularning har biriga maxsus plastik kartochkalarda 1 mln so‘mdan pul mablag‘lari taqdim etiladi.
«Biz bugungi sinovli kunlarda moddiy yordamga muhtoj hamkasblarimizni qo‘llab-quvvatlash uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishni o‘z burchimiz deb bilamiz»,-deya qo‘shimcha qilgan fond rahbari.

Фонд масс-медиа выделил 150 млн сумов на помощь ветеранам журналистики
Общественный фонд поддержки и развития национальных масс-медиа окажет помощь ветеранам журналистики и нуждающимся в социальной поддержке журналистам. Об этом сообщил директор фонда Комил Алламжонов.
«Продолжив проект «Безопасная помощь», мы составили список из 100 представителей журналистики и сферы телекоммуникаций. Основу этого списка составили ветераны, проработавшие в сфере журналистики многие годы, а также журналисты, восстанавливающие свое здоровье и нуждающиеся в социальной поддержке из-за различных семейных обстоятельств. В составлении списка оказали помощь соответствующие организации и сообщества журналистов в социальных сетях»,-пишет Алламжонов.
Фонд им окажет помощь в двух этапах на общую сумму 150 млн сумов. В частности, на первом этапе началась доставка в их дома продуктовых наборов, на следующем этапе им будет предоставлено по 1 млн сумов на специальных пластиковых карточках.
«В сегодняшнее время испытаний мы видим своей обязанностью сделать все возможное, чтобы помочь своим коллегам, нуждающимся в финансовой поддержке»,-добавил глава фонда.