Kitobda karantin choralari kuchaytirildi. Hokimlik aholidan vahima qilmaslikni so‘ramoqda
Kitob tumanida karantin ehtiyot choralari vaqtincha kuchaytirildi. Bu bilan tuman aholisining kasallikka chalinish xavfidan ko‘proq himoya qilish nazarga tutilgani xabar qilinmoqda.
Ayni paytda tuman markaziga kirish-chiqish yo‘llari hamda umumiy vaziyat rahbariyat tomonidan to‘liq nazoratga olingan. Ushbu holat tumanga koronavirus kirib kelishi va tarqalishi xavfi borligi bilan izohlanmoqda. Shu bois oldindan ehtiyot choralarini ko‘rish taqozo etiladi.
«Karantin talablari kuchaytirilishi vahima qilishga asos bo‘lmaydi, balki shaxsiy himoyani kuchaytirish, xotirjam, tartibli harakat qilish va o‘z-o‘zini nazoratga olishni taqozo etadi.
Aziz tumandoshlar!
Sizdan turli mish - mishlarga ishonmasdan, karantin talablariga amal qilib o‘zingiz, oilangiz va yaqinlaringiz sog‘ligi uchun yordam berishingizni so‘raymiz», — deyiladi xabarda.

В Китабском районе усилены карантинные меры. В районе зафиксировано подозрение на коронавирус
В Китабском районе Кашкадарьинской области временно усилены карантинные меры. Эти меры приняты в целях защиты жителей от заражения коронавирусной инфекцией.
В настоящее время въезд и выезд в районный центр закрыты. Это объясняется риском появления и распространения коронавируса в районе. Поэтому следует принять меры предосторожности, отметили в пресс-службе хокимията.
«Усиление карантинных мер не является основанием для паники, а требует укрепления личной защиты, спокойствия, организованного поведения и самоконтроля»,- говорится в сообщении.
Также в хокимияте попросили не верить различным слухам.
Однако позже стало известно, что в Китабе зафиксировали случай подозрения на коронавирус. Об этом также сообщили в пресс-службе хокимията.
Передвижение автотранспортов и пешеходов взяты под строгий контроль. Граждан просят следовать санитарно-гигиеническим правилам и оставаться дома.