Putin koronavirusga qarshi vaksina qiziga qanday ta’sir qilganini so‘zlab berdi
Rossiya prezidenti Vladimir Putin qizlaridan biri koronavirusga qarshi emlanganini ma’lum qildi. Buni u hukumat yig‘ilishida COVID-19 ga qarshi birinchi Rossiya vaksinasi davlat ro‘yxatiga olinganini e’lon qilgandan so‘ng so‘zlab berdi.
«Qizlarimdan biri emlandi. U ham tajribada qatnashdi. Birinchi emlashdan so‘ng uning harorati 38, keyingi kuni 37 dan sal yuqori bo‘ldi, xolos», — dedi Putin.
«Ikkinchi emlashda olgan ukoldan keyin ham harorati sal ko‘tarildi, keyin yana tushdi. O‘zini yaxshi his qilyapti, ko‘rsatkichlari ham yuqori», — qo‘shib qo‘ydi prezident.
Uning ta’kidlashicha, «ko‘pgina odamlarda emlashdan keyin harorati ham ko‘tarilmagan, boshqa tashqi belgilar ham kuzatilmagan». «Umuman olganda, hech nima bo‘lmaganday o‘tyapti», — deya xulosa qildi Putin.

Путин сообщил, что его дочь сделала прививку от коронавируса
Президент России Владимир Путин сообщил, что одна из его дочерей сделала прививку от коронавируса. Это заявление от сделал на совещании с правительством, где объявил о госрегистрации первой российской вакцины от COVID-19.
«Одна из моих дочерей сделала себе такую прививку. В этом смысле она поучаствовала в эксперименте. После первой прививки температура у нее была 38, на следующий день — 37 с небольшим и все», — рассказал Путин.
«После второго укола, второй прививки тоже температура немного поднялась и сошла потом на нет. Чувствует себя хорошо, и титры высокие», — добавил президент.
Он отметил, что «у многих людей вообще нет никаких внешних проявлений, и температуры нет после прививки». «Все вообще проходит так, как будто ничего и не делали», — заключил Путин.