«Sevimli» telekanalida «Sabriya» seriali bo‘yicha choralar ko‘rildi
20 yanvar kuni «Sevimli» telekanali ta’sischilarining umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishga Kinematografiya agentligi bosh direktori F.Abduxoliqov taklif qilindi.
Yig‘ilishda tashkiliy masalalar ko‘rib chiqildi. Kanal Kuzatuv kengashi raisi vazifasini bajaruvchi etib jamoatchilik asosida F.Abduxoliqov saylandi.
Ta’sischilarning qarori bilan Bosh direktori vazifasini bajaruvchi A.Xo‘jayev va bosh muharrir Q.Saydaliyev o‘z vazifasidan ozod etildi.
Yig‘ilishda shu paytga qadar O‘zEOAVMA bosh direktori lavozimida ishlab kelayotgan J.Safoyev kanal bosh direktori vazifasiga tayinlandi.
Yig‘ilishda so‘zga chiqqan F.Abuxoliqov kanal efiriga uzatilgan «Sabriya» serialini badiiy saviyasini tanqid ostiga olib: «Biz telekanal muxlislari va jamoatchilikdan uzr so‘raymiz. Kelgusida yangi tayinlangan bosh direktor nafaqat seriallar, balki barcha media mahsulotlarning g‘oyaviy-badiiy jihatlariga mas’ul ekanini uqtirgan holda, chora- tadbirlarni ishlab chiqishi zarur», - deb ta’kidladi.

Гендиректор и главный редактор телеканала Sevimli уволены
20 января на собрании учредителей телеканала Sevimli освобождены от должностей и.о. генерального директора А. Ходжаев и главный редактор К. Сайдалиев.
Фирдавс Абдухоликов избран и.о. председателя Наблюдательного совета телеканала на общественных началах.
Генеральным директором телеканала назначен Ж. Сафоев, занимавший ранее должность генерального директора НАЭСМИ.
Выступая на собрании, Ф. Абдухаликов подверг критике художественный уровень сериала «Сабрия».
«Мы приносим извинения нашим телезрителям и общественности. Подчеркну, что вновь назначенный генеральный директор должен нести персональную ответственность не только за сериалы, но и также за всю идейно-художественную составляющую медиа-продукции телеканала. Крайне важно разработать и внедрить план мероприятий для недопущения подобных ситуаций и поднятия уровня контента телеканала в соответствии с запросами зрительской аудитории», — сказал председатель наблюдательного совета.