Amirsaid A’zamxo‘jayev O‘zbekistonning Polshadagi elchisi etib tayinlandi
O‘zbekistonning yangi tayinlangan Favqulodda va Muxtor elchisi Amirsaid A’zamxo‘jayev kecha Polsha poytaxtiga yetib bordi.
Bu haqda «Dunyo» AA xabar bermoqda.
U shu paytga qadar TIVning Konsullik-huquqiy departamentida, O‘zbekistonning Istanbul shahridagi Bosh konsulligi konsuli bo‘lib ishlagan, 2020-yildan beri esa Bosh konsullikka rahbarlik qilgan.
Amirsaid A’zamxo‘jayev 2015-yildan boshlab O‘zbekistonning Polshadagi Muvaqqat ishlar vakili va 2019-yildan Favqulodda va Muxtor elchi vazifasida ishlagan Bahrom Boboyev o‘rniga tayinlandi.

Амирсаид Агзамходжаев назначен послом Узбекистана в Польше
Новым послом Узбекистана в Польше назначен 38-летний Амирсаид Агзамходжаев, он уже прибыл в Варшаву для исполнения своих обязанностей.
На этом посту он сменил Бахрома Бабаева, который с 2015 года возглавлял дипломатическую миссию в столице Польши в качестве временного поверенного в делах, а с мая 2019 года – чрезвычайного и полномочного посла.
Амирсаид Агзамходжаев ранее работал в консульско-правовом департаменте Министерства иностранных дел, консулом генерального консульства Узбекистана в Стамбуле, которое в 2020 году возглавил. Он окончил Ташкентский государственный университет мировых языков.