Andijonda hokim yordamchisi 7 mln so‘m pora olayotganida ushlandi
Bosh prokuratura huzuridagi Departament bergan xabarga ko‘ra, Departamentning Andijon viloyat boshqarmasi tomonidan DXX va IIB xodimlari bilan hamkorlikda o‘tkazilgan tezkor tadbirda poraxo‘rlik bilan bog‘liq jinoyat fosh qilindi.
Aniqlanishicha, Jalaquduq tumani hokimi yordamchisi D.I. kuz-qish mavsumida ko‘mir yonilg‘isi yetkazib berilishini nazorat qilish va xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha ishchi guruh a’zosi sifatida tuman ko‘mir omboriga nazorat uchun mas’ul etib biriktirilganligidan foydalanib, hududdagi 44 ta xonadon uchun 38,1 tonna ko‘mirni imtiyozli narxda ajratib berishi evaziga «U.K.» MFY faoli M.A.dan 600 AQSh dollari pora talab qilgan.
Tezkor tadbirda ushbu pullar hisobidan 7 mln so‘mni ko‘mir ombori hududida o‘zining boshqaruvidagi «Nexia-2» rusumli avtomashinasida olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.

В Андижане задержали помощника хокима при получении взятки в размере 7 млн сумов
Оперативники Андижанского областного управления Департамента Генпрокуратуры задержали помощника хокима Джалакудукского района при получении взятки в размере 7 миллионов сумов.
По данным ведомства, оперативное мероприятие было проведено совместно с сотрудниками Службы государственной безопасности и Управления внутренних дел. Чиновник за денежное вознаграждение пообещал посодействовать в выделении свыше 38 тонн угля по льготной цене 44 домохозяйствам района.
Госслужащий входил в состав рабочей группы по контролю и обеспечению безопасности поставок угольного топлива, чем и воспользовался, потребовав от председателя махалли взятку в размере 600 долларов. В результате мужчина был задержан с поличным при получении денег в своем служебном автомобиле Nexia-2.