Navoiyda maktab o‘quvchisi YPX xodimining o‘limiga sabab bo‘ldi
19-yanvar, yakshanba kuni tungi soat 1:45 da Navoiy shahar I.Karimov ko‘chasida odam o‘limi bilan bog‘liq YTH sodir bo‘ldi.
«Ishonch.uz» saytining yozishicha, 2008-yilda tug‘ilgan S.M. (umumiy o‘rta maktabning 10-sinf o‘quvchisi) otasiga tegishli bo‘lgan Kia Sonet mashinasini tungi vaqtda davlat raqamisiz, yo‘l harakati qoidalariga rioya qilmay boshqarib yurganida I.Karimov ko‘chasida xizmat olib borayotgan Navoiy viloyati IIB YHXB yo‘l-patrul xizmati inspektori Jasurjon Muhammadov uni to‘xtatmoqchi bo‘lgan. Biroq yigit xodimning ishorasiga bo‘ysunmay, uni mashinasi bilan urib yuborgan va voqea joyidan qochib ketgan.

В Навоийской области подросток насмерть сбил сотрудника ДПС и скрылся
В Навои, на улице Ислама Каримова, 19 декабря около 01:45 произошло трагическое происшествие. Инспектор ДПС попытался остановить автомобиль Kia Sonet без государственных номеров, но водитель проигнорировал требования. Выехав на встречную полосу, он сбил правоохранителя, который скончался на месте от полученных травм.
Водителем автомобиля оказался 15-летний школьник, управлявший машиной, принадлежащей его отцу. Подросток скрылся с места аварии, однако транспортное средство вскоре было обнаружено и отправлено на штрафстоянку.
Городская прокуратура начала расследование, призывая родителей уделять больше внимания воспитанию и контролю своих детей. Сообщается, что покойный сотрудник ДПС работал в ОВД восемь лет, у него осталось двое детей.