O‘zbekistonning Erondagi yangi elchisi tayinlandi
O‘zbekistonning yangi tayinlangan Favqulodda va Muxtor Elchisi Fariddin Nasriyev Eron poytaxtiga tashrif buyurdi. Bu haqda «Dunyo» AA ma’lum qilmoqda.
42 yoshli diplomat 2015-2023 yillarda O‘zbekistonning Erondagi elchisi lavozimida ishlagan Bahodir Abdullayev o‘rniga tayinlangan.
Fariddin Nasriyev 2018-2023 yillarda O‘zbekistonning Qozon shahridagi (Rossiya) Bosh konsulligini boshqargan. Toshkent moliya instituti va Toshkent davlat yuridik institutini (hozirgi universitet) tamomlagan.
Shuningdek, mehnat faoliyati davomida 1999-yilda bank tizimida, 2003-yildan esa Tashqi ishlar vazirligining turli tuzilmalarida, jumladan, Belgiya va NATOdagi diplomatik vakolatxonalarda ishlagan. Fariddin Nasriyev TIVning Konsullik-huquqiy departamentida 3-kotiblikdan direktor o‘rinbosarigacha bo‘lgan pog‘onani bosib o‘tgan.

В Тегеран прибыл новый посол Узбекистана
В столицу Ирана прибыл новый Чрезвычайный и Полномочный Посол Узбекистана Фариддин Насриев, сообщает ИА «Дунё».
До этого он в 2018–2023 годах возглавлял Генеральное консульство Узбекистана в городе Казани (Россия).
Трудовую деятельность начал в 1999 году в банковской системе и с 2003 года – в различных структурах Министерства иностранных дел, в том числе в дипломатических миссиях в Бельгии и при НАТО. В Консульско-правовом департаменте МИД прошел ступени с должности 3-го секретаря до заместителя директора.