Rossiya TIV rahbari O‘zbekistonga kelyapti
Lavrovni O‘zbekiston Prezidenti qabul qilishi, shuningdek, u mamlakat TIV rahbari Baxtiyor Saidov bilan ham muzokaralar olib borishi rejalashtirilgan.
Muloqot chog‘ida asosiy e’tibor Rossiya-O‘zbekiston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada chuqurlashtirish masalalariga, birinchi navbatda, joriy yilning 26-28 may kunlari bo‘lib o‘tgan Rossiya Federatsiyasi Prezidentining O‘zbekiston Respublikasiga.davlat tashrifi yakunlari bo‘yicha kelishuvlarni amalga oshirishga doir hamkorlik masalalariga qaratiladi.
Ikki tomonlama kun tartibi hamda tomonlarni qiziqtirgan dolzarb xalqaro va mintaqaviy masalalar ana shu nuqtai nazardan ko‘rib chiqilishi kutilmoqda.
Rossiyaning O‘Zbekistondagi elchixonasi xabariga ko‘ra, shu bilan birga, O‘zbekistonning YeOIIda kuzatuvchi maqomini hisobga olgan holda Yevroosiyo integratsiyasi jarayonlarini diplomatik qo‘llab-quvvatlash yuzasidan ham fikr almashiladi.
Shuningdek, Lavrovning O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligi huzuridagi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti professor-o‘qituvchilari va talabalari bilan suhbati rejalashtirilgan.

Глава МИД России посетит Узбекистан
Планируется, что Сергей Лавров будет принят Президентом Узбекистана, а также проведёт переговоры с главой МИД страны.
Основное внимание в ходе диалога будет уделено вопросам дальнейшего углубления российско-узбекистанского стратегического партнёрства и союзничества, прежде всего энергичной совместной работе с целью реализации договорённостей по итогам состоявшегося 26-28 мая текущего года государственного визита Президента Российской Федерации в Узбекистан.
Предметом обмена мнениями станет дипломатическое сопровождение процессов евразийской интеграции с учётом имеющегося у Узбекистана статуса наблюдателя при ЕАЭС.
Также запланировано выступление Лаврова перед профессорско-преподавательским составом и студентами Университета мировой экономики и дипломатии при Министерстве иностранных дел Узбекистана.