Rossiyada xalqaro qidiruvga berilgan o‘zbekistonlik qo‘lga olindi
Rossiyaning Primore o‘lkasida Inerpol tomonidan xalqaro qidiruvga berilgan 33 yoshlik O‘zbekiston fuqarosi qo‘lga olindi. Bu haqda «Vostok Media» xabar bermoqda.
Qayd etilishicha, Janubiy Koreyada 33 yoshlik o‘zbekistonlik erkak o‘zi bilan birga yashovchi sherigi va uning sakkiz oylik bolasini kaltaklagan. Keyin u javobgarlikdan qochish maqsadida Janubiy Koreyadan Rossiyaning Primore o‘lkasiga qochib o‘tgan.
Rossiya Ichki ishlar vazirligining ma’lumotlariga ko‘ra, mahkum Ussuriyskda qo‘lga olingan.
Hozirda erkak Primore o‘lkasidagi 2-sonli tergov hibsxonasida. Hozirda uni Koreya Respublikasiga ekstraditsiya qilish masalasi ko‘rib chiqilmoqda.

В России задержали узбекистанца, объявленного в международный розыск
В России задержали гражданина Узбекистана, который избил свою сожительницу и 8-месячного ребенка в Республике Корея. Он был объявлен в мкддународный розыск, сообщает «Восток Медиа».
Согласно данным УМВД Росси по Приморскому краю, осужденного задержали в Уссурийске. Его сожительнице после избиения пришлось пройти лечение в медучреждении — о состоянии ребенка информация отсутствует.
Чтобы избежать ответственности за содеянное, 33-летний гражданин Узбекистана сбежал из Южной Кореи в Приморье, где его и задержали местные правоохранители.
Мужчина помещен под стражу в ФКУ СИЗО — 2 ГУФСИН России по Приморскому краю. Решается вопрос о его экстрадиции в Республику Корея.