Samarqandda ko‘zi ojiz bolaning o‘limiga sabab bo‘lgan haydovchiga jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
Joriy yil 13-may kuni soat taxminan 15:30 larda Samarqand shahar Rudakiy mahallasi hududidan o‘tuvchi «Beruniy-Gagarin» yo‘nalishidagi avtomobil yo‘lida Isuzu avtobusi haydovchisi 18 yoshli ko‘zi ojiz bolani urib yubordi.
Xabarda aytilishicha, bola shahardagi 59-son «Nurli maskan» maktabi o‘quvchisi bo‘lgan.
YTH natijasida tan jarohati olgan maktab o‘quvchisi – Q.D. shifokorlar tomonidan ko‘rsatilgan tibbiy yordamlarga qaramasdan 15-may kuni shifoxonada vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan JKning 266-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Самарканде водитель автобуса сбил учащегося школы для незрячих детей
В Самарканде водитель автобуса сбил учащегося школы для незрячих детей. Как сообщили в УВД Самаркандской области, ДТП произошло 13 мая примерно в 15:30 в махалле «Рудаки» города Самарканда.
Водитель автобуса Isuzu сбил переходившего дорогу К. Д., 2004 г. р., учащегося школы-интерната для незрячих и слабовидящих детей «Нурли Маскан» №59.
В результате ДТП юноша получил тяжкие телесные повреждения. Несмотря на оказанную медицинскую помощь, он скончался в больнице 15 мая.По данному факту возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 266 УК РУз (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека), ведется предварительное следствие.