Россия Мудофаа вазири Сергей Шойгу Ўзбекистонга ташриф буюрди
Россия Федерацияси Мудофаа вазири, армия генерали Сергей Шойгу бошчилигидаги ҳарбий делегация кеча кечқурун Тошкентга етиб келди. Бу ҳақда Мудофаа вазирлиги матбуот хизмати хабар берди.
Бугун эрталаб Ўзбекистон Мудофаа вазири генерал-майор Абдусалом Азизов Сергей Шойгуни кутиб олиши режалаштирилган. Ташриф давомида икки мамлакат мудофаа вазирликлари ўртасида ҳарбий, ҳарбий-техник ва ҳарбий таълим йўналишлари бўйича ўзаро ҳамкорликнинг истиқболдаги режалари хусусида сўз юритилади.
Шунингдек, ташриф доирасида Россия Федерацияси Мудофаа вазири Қуролли кучлар академиясида бўлиб, Ўзбекистонда етук ҳарбий кадрларни тайёрлашнинг замонавий жараёнлари билан танишади. Шунингдек, ҳукумат даражасидаги бир қанча учрашувлар ўтказиши кўзда тутилган.

Сергей Шойгу прибыл с официальным визитом в Ташкент
Министр обороны РФ генерал армии Сергей Шойгу прибыл в Ташкент, где обсудит вопросы международной и региональной безопасности, а также российско-узбекское двустороннее сотрудничество. Об этом в понедельник сообщила пресс-секретарь главы российского оборонного ведомства Россияна Марковская.
«Министр обороны Российской Федерации генерал армии Сергей Шойгу прибыл с официальным визитом в Республику Узбекистан. В соответствии с программой визита Министр обороны РФ будет принят президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым, а также проведет рабочую встречу с Министром обороны республики генерал-майором Абдусаломом Азизовым», - сказала Марковская.
Она подчеркнула, что «в ходе переговоров глава российского военного ведомства обсудит проблемы международной и региональной безопасности, актуальные вопросы двустороннего военного и военно-технического сотрудничества.