Sirdaryoda firibgar «raygaz» xodimi ushlandi
Bosh prokuratura huzuridagi Departament bergan ma’lumotga ko‘ra, Departament hamda DXXning Sirdaryo tumani bo‘limlari tomonidan o‘tkazilgan tezkor tadbirda, «Sirdaryotumangaz» gaz ta’minoti bo‘limining ta’mirlash xizmati boshlig‘i M.K. jinoyat ustida, ashyoviy dalillar bilan qo‘lga olingan.
Qayd etilishicha, u fuqaro M.R.ning ijarada yashayotgan xonadonida tabiiy gaz tarmog‘iga noqonuniy ulanib, 6,3 mln so‘m zarar aniqlanganligi holati bo‘yicha tuzilgan dalolatnomani yo‘q qilib berish evaziga 1 mln so‘m talab qilgan.

В Сырдарье сотрудника райгаза задержали за взятку в 1 млн сумов
По информации департамента при Генеральной прокуратуре, на оперативном мероприятии, проведенном департаментом и отделами ОВД Сырдарьинского района, начальник ремонтной службы отдела газоснабжения «Сирдарётумангаз» М.К. был задержан с поличным при получении взятки.
Отмечается, что он потребовал от гражданина М.Р. 1 млн сумов, чтобы уничтожить составленный акт за незаконное подключение к сети природного газа в арендуемой квартире и нанесение ущерба в размере 6,3 млн сумов.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 168 Уголовного кодекса (Мошенничество), проводятся следственные действия.