Joriy yil 16-oktyabr kuni poytaxtning Yakkasaroy tumani Temiryo‘lchilar ko‘chasi, 1/5-uy oldida 22 yoshli fuqaro M.A. «103» brigadasi haydovchisini kaltaklagani haqida xabar berilgan edi.
U, shuningdek, brigadagi boshqa shifokorlarga ham kuch ishlatgan. Tez tibbiy yordam avtomashinasiga ham jiddiy zarar yetkazgan.
Ma’lum qilinishicha, jinoyat ishlari bo‘yicha Mirobod tuman sudida tuman sudi sudyasi Rustam Rahmonov raisligida mazkur holat yuzasidan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi ko‘rib chiqildi.
Sud jarayonida sudlanuvchi e’lon qilingan aybga to‘liq iqror ekanini bildirgan. U mast holatda bo‘lgani sabab nima qilayotganini anglamay qolganini aytgan.
«O‘zim juda ko‘p ichib yuborganligim uchun aniq bo‘lgan holatni eslolmayman. Hozirda qilgan ishimdan pushaymonman», – deydi u.
M.A. sud hukm bilan JKning 277-moddasi (bezorilik) 3-qismi «g» bandida nazarda tutilgan jinoyatni sodir etganlikda aybli deb topildi va 2 yil muddatga ozodlikdan mahrum qilindi.

В Ташкенте мужчину, избившего врачей скорой помощи, осудили на 2 года
Мирабадский районный суд по уголовным делам вынес приговор по делу об избиении медперсонала скорой помощи.
16 октября, примерно в 18:50, 22-летнему мужчине, истекающему кровью, была вызвана скорая помощь. Инцидент произошел на улице Темирйулчилар. Прибывшие на место медработники столкнулись с агрессией со стороны пациента, который избил медиков, а также водителя скорой помощи. Дебошир также сломал дверь спецавтомобиля, ущерб был оценен в 4 млн 392 тысячи сумов.
Дело было рассмотрено под председательством судьи Рустама Рахмонова.
В зале суда подсудимый признал свою вину и сообщил, что не знал, что творил. Об этом сообщили в пресс-службе городского суда.
«В этот день я изрядно выпил. По дороге домой упал, сломал себе нос, ударился головой. Дальше ничего не помню. И лишь после просмотра видео я узнал, что избил врачей скорой помощи», - рассказал подсудимый.
Суд признал мужчину виновным по пункту «г» части 3 статьи 277 УК (Хулиганство) и приговорил его к 2 годам лишения свободы.