Bugun, 1-aprel kuni Xorazm viloyati hokimi Jo‘rabek Raximov ishtirokida Tuproqqal’a, Qo‘shko‘pir va Bog‘ot tumanlari xalq deputatlari Kengashlarining navbatdan tashqari sessiyalari bo‘lib o‘tdi.
Ularda tashkiliy masalalar ko‘rilib, mazkur tumanlarga yangi hokimlar nomzodi ilgari surildi.
- shu kunga qadar Xorazm viloyati qishloq xo‘jaligi boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlab kelayotgan Axmedov Shuxrat Kurvondurdiyevich Tuproqqal’a tumani hokimi lavozimiga;
- shu kunga qadar Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlab kelayotgan Nazarov Jahongir Baxromovich Bog‘ot tumani hokimi lavozimiga;
- bunga qadar iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi «Loyihalar va import kontraktlarini kompleks ekspertiza qilish markazi» DUK direktori o‘rinbosari vazifasida ishlab kelgan Egamov Boburbek Davlatnazarovich Qo‘shko‘pir tumani hokimi lavozimiga tasdiqlandi.

В Хорезмской области назначили трёх новых хокимов
В Кушкупирском районе состоялась очередная сессия районного кенгаша народных депутатов. В ходе сессии участники рассмотрели организационный вопрос. Об этом сообщили в пресс-службе областной администрации.
Эгамов Бобурбек стал новым хокимом Кушкупирского района. Ранее чиновник был замдиректора ГУП «Центр комплексной экспертизы проектов и импортных контрактов».
Гайратжон Султанов стал новым хокимом Ургенчского района, ранее он занимал должность начальника департамента по борьбе с экономическими преступлениями Каракалпакстана.
В Багатском районе хокимом назначили Джахонгира Назарова, выходца из Агентства по управлению государственными активами.
Кроме хокимов изменения произошли в системе здравоохранения, на должность областного управления назначили Содыкжона Садыкова, который до этого был первым заместителем начальника.