Ijtimoiy tarmoqlarda Nukus shahrida ikki nafar bolaning tez tayyor bo‘ladigan «lapsha»dan zaharlanib shifoxonaga tushgani va bolalarning bir nafari vafot etgani, ikkinchisi esa og‘ir ahvolda ekani haqida xabar tarqaldi.
O‘zA axborot agentligi Qoraqalpog‘iston SSVga tayanib ikki bolaning biri shifoxonada vafot etganini tasdiqladi. Ammo ularning ovqatdan zaharlangani haqida aniq ma’lumot yo‘q.
«Haqiqatan ham ikki nafar bola kasalxonaga olib kelingan. Bir nafarining ahvoli og‘ir bo‘lganligi tufayli vafot etgan, bir nafarining sog‘ligi yaxshi. Ammo ularni aynan «lapsha»dan zaharlangan deb aytishga erta. Hozirda tibbiy tekshiruv ishlari olib borilmoqda. Tibbiy ekspertiza xulosasi bilan bunga aniqlik kiritiladi», – deyiladi xabarda.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Nukusdagi xonadonlarning birida gaz-havo aralashmasining portlashi oqibatida bir kishining vafot etgani ma’lum qilingan edi.

В Нукусе отравились двое детей: один из них скончался
В социальных сетях распространились сообщения о том, что в городе Нукусе двое детей отравились лапшой быстрого приготовления. Один из детей скончался в больнице.
Агентство УзА со ссылкой на Минздрав Каракалпакстана подтвердило смерть одного из детей. Однако пока неизвестно, отравились ли они едой.
«Действительно, двоих детей доставили в больницу. Состояние одного из них было тяжелое, из-за чего он скончался, состояние другого ребенка хорошее. Но еще рано говорить, что они отравились именно лапшой. В настоящее время проводятся медицинские исследования. Это будет выяснено после заключения медицинской экспертизы», - говорится в сообщении.