Yangi o‘rnatilgan 60 km/s tezlik uchun jarimalar yozish qachondan boshlanishi aytildi
Ichki ishlar vazirligi Yo‘l harakati xavfsizligi xizmati axborot xizmati rahbari Azizxon Murodov ishtirokidagi brifingda Respublika bo‘ylab o‘rnatilgan yangi qoida – 60 km/s tezlik uchun jarimalar yozish qachondan boshlanishi aytildi.
Ichki ishlar vazirligi Yo‘l harakati xavfsizligi xizmati vakiliga ko‘ra, yangi o‘rnatilgan tezlik me’yoriga rioya qilmagan qoidabuzar haydovchilarni jarimaga tortish belgilangan ko‘chalar xatlovdan o‘tkazilib, tegishli yo‘l belgilari bosqichma-bosqich o‘rnatilganidan, ko‘chalarda o‘rnatilgan maxsus moslamalar ham transport vositalarining tezligini aniqlashda cheklangan tezlikka, ya’ni 60 kilometr soat tezlikka moslashtirilganidan so‘ng amalga oshiriladi.
«Ko‘chalarda taqiqlovchi belgilar o‘rnatilishi bo‘yicha doimiy ommaviy axborot vositalarida va rasmiy saytlar orqali fuqarolarimiz va jamoatchilikka ma’lumotlar berib boriladi», – deydi Murodov.
Shuningdek, bugungi kunda ham harakat ishtirokchilari ushbu yangi joriy qilingan tartibga amal qilib harakatlanishlari lozim bo‘ladi.

Стало известно, когда начнут штрафовать водителей по новому скоростному режиму
Руководитель информационной службы Службы безопасности дорожного движения Министерства внутренних дел Азизхон Муродов ответил на вопросы касательно снижения скорости движения на центральных улицах города Ташкента и регионов.
Сообщается, что в соответствии с протоколом №3 Специальной республиканской комиссии по обеспечению безопасности дорожного движения будет проведен учет дорог с ограничением высокой скорости и будут поэтапно установлены соответствующие дорожные знаки, а также специальные устройства, установленные на этих улицах, будут приведены в соответствие со скоростью 60 километров в час.
Также стало известно, что участников дорожного движения начнут штрафовать за превышение скорости когда будут установлены соответствующие дорожные знаки, и специальные устройства, установленные на дорогах, будут приведены в соответствие с ограниченной скоростью, то есть 60 километров в час.
Информация для граждан и общественности об установке на дорогах запрещающих знаков будет предоставлена через средства массовой информации и официальные веб-сайты.
«На сегодняшний день участники движения должны передвигаться, соблюдая новый установленный порядок», - сказал Азизхон Муродов.