Afg‘oniston Islom amirligi matbuot kotibi TIVga maktub yubordi
O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligiga Mustaqillik kuni munosabati bilan Afg‘oniston Islom Amirligi matbuot kotibi Zabihulloh Mujohid nomidan tabriknoma keldi.
Bu haqda vazirlik matbuot xizmati xabar berdi.
Tabrikda shunday deyiladi:
«Biz qo‘shni do‘st O‘zbekiston Hukumati va xalqini Mustaqillikning 30 yilligi bilan tabriklaymiz va bizning eng samimiy tilaklarimizni bildiramiz.
Biz Qodir Ollohdan O‘zbekiston xalqi va hukumatining yuksak qadr-qimmati va g‘ururini asrashini tilab qolamiz.
O‘zbekiston va Afg‘oniston xalqlarini nafaqat yaxshi qo‘shnichilik munosabatlari, balki umumiy diniy, madaniy va ma’naviy qadriyatlar birlashtiradi va bu mushtaraklik mamlakatlarimiz xalqlarini yanada bir-biriga yaqinlashtiradi.
Biz O‘zbekiston bilan tinchlik va barqarorlikda, do‘stlik hamda yaxshi qo‘shnichilik ruhida doimiy hamkorlikni amalga oshirishga umid bog‘lab qolamiz».

Пресс-секретарь Исламского Эмирата Афганистан направил поздравительное послание в МИД Узбекистана
Пресс-секретарь Исламского Эмирата Афганистана Забихуллох Муджахид направил в МИД Узбекистана поздравление в связи с Днем независимости Республики Узбекистан.
В поздравлении говорится:
«Поздравляем Правительство и народ соседнего дружественного Узбекистана в связи с 30-летием Независимости и выражаем наши самые искренние пожелания.
Просим Всемогущего Аллаха оберегать честь и высокое достоинство народа и правительства Узбекистана.
Народы Узбекистана и Афганистана объединяют не только отношения добрососедства, но и общность религиозных, культурных и духовных ценностей, которые способствуют еще большему сближению народов наших стран.
Выражаем надежду на продолжение традиционного взаимовыгодного сотрудничества с Узбекистаном в условиях мира и спокойствия, а также в духе дружбы и добрососедских отношений».