Dmitriy Medvedev bugun O‘zbekistonga keladi. Hukumat rahbarlari darajasidagi uchrashuvlar Urganchda o‘tkaziladi
2019-yilning 29-30-may kunlari Rossiya Federatsiyasi hukumati rahbari Dmitriy Medvedev boshchiligidagi delegatsiya O‘zbekistonga tashrif buyuradi. Bu haqda Tashqi ishlar vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
O‘zbekiston Respublikasi prezidenti Shavkat Mirziyoyev Rossiya delegatsiyasini qabul qiladi.
Tashrif doirasida Urganch shahrida hukumat rahbarlari darajasidagi O‘zbekiston-Rossiya Qo‘shma komissiyasining birinchi yig‘ilishini o‘tkazish rejalashtirilgan. Mazkur tadbir ikki tomonlama hamkorlikning yangi shakli bo‘lib, unga 2018-yil oktyabr oyida Rossiya prezidenti Vladimir Putinning davlat tashrifi va oliy darajadagi muzokaralar davomida asos solingan.
Ikki mamlakat hukumatlari rahbarlari tomonidan Iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha hukumatlararo komissiyasining 24-aprelda bo‘lib o‘tgan yigirmanchi yig‘ilishi yakunlari sarhisob qilinadi va savdo-iqtisodiy hamkorlikni yanada rivojlantirishning istiqbolli yo‘nalishlari va ularning tarkibini amaliy jihatdan boyitish masalalari muhokama qilinadi.

Дмитрий Медведев сегодня приедет в Узбекистан. Главы правительств проведут переговоры в Ургенче
29 – 30 мая 2019 года Узбекистан посетит делегация Российской Федерации во главе с Председателем Правительства Дмитрием Медведевым. Об этом сообщает пресс-служба МИД Узбекистана.
Российская делегация будет принята Президентом Узбекистана Шавкатом Мирзиёевым.
В рамках визита запланировано проведение в г.Ургенче первого заседания узбекско-российской Совместной комиссии на уровне глав правительств – нового формата двустороннего сотрудничества, учрежденного в ходе государственного визита Президента России Владимира Путина в Узбекистан и переговоров на высшем уровне в октября 2018 года.
Руководители правительств двух стран подведут итоги состоявшегося 24 апреля 20-го заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству и обсудят перспективные направления дальнейшего развития торгово-экономических отношений, наполнения их конкретным практическим содержанием.